Luboń

Darmowe czipowanie kejtrów

kejter  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Nie wszyscy właściciele czipują swoje kejtry. Warto to jednak zrobić, bo w przypadku zaginięcia pupila można łatwo dzięki temu ustalić do kogo należy. Kolejną zachętą może być to, że to nic nie kosztuje.

Miasto Luboń podpisało umowę z Gabinetem Weterynaryjnym znajdującym się przy ul. Siostry Faustyny 1 w Luboniu dotyczącą czipowania psów osób zamieszkałych na terenie Miasta Luboń wraz z wpisaniem rekordów do Bazy Danych SAFE-ANIMAL na rok 2016 – informują lubońscy urzędnicy.

By zaczipować swojego kejtra należy mieć przy sobie dokument tożsamości i aktualne świadectwo szczepienia psa przeciw wściekliźnie lub książeczkę zdrowia psa z odpowiednią adnotacją. Do zabiegu czipowania musi zwierzaka przyprowadzić osoba pełnoletnia.

Kejtry można rejestrować i bezpłatnie czipować w gabinecie przy ul. Siostry Faustyny 1 w Luboniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:30 do 20:00.

Właścicieli psów zachęcamy do jak najszybszego oznakowania swoich pupili – dodają urzędnicy.

Obowiązek znakowania psów wprowadzony został Uchwałą w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Luboń i Uchwałą w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Luboń.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz