K U L T U R A

Dagadana w teatrze

DAGADANA Foto: Ryszard_IzydorczakPolsko-ukraińsko-amerykański Dagadana ma w Poznaniu rzesze fanów. Ten znany z łączenia folkloru z muzyką elektroniczną kwartet zagra tym razem w Teatrze Nowym.

Podczas koncertu w Sali Wielkiej Teatru Nowego w Poznaniu grupa będzie promować swój najnowszy album, w którym zmierzyła się z twórczością Janusza Różewicza. Do współpracy nad krązkiem zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera, który również pojawi się na koncercie.

“List do Ciebie” to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu Dagadana brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety Janusza Różewicza, brata Tadeusza i Stanisławapodkreślają muzycy – musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci.

Ten muzyczny projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Koncert odbędzie się w Teatrze Nowym w sobotę 29 marca o godzinie 19:00. Bilety można kupić miedzy innymi w kasie Teatru.

Każdy, kto przybędzie na koncert DAGADANA, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich. Zachęcamy zatem do pozostania z zespołem po koncercie i spędzenia dalszej części wieczoru we Foyer Teatru Nowego, gdzie zespół będzie również podpisywać swoje wydawnictwa.

DAGADANA kwartet Foto: DAGADANA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz