Grunwald

Czy powstanie basen na Grunwaldzie?

Wejście na pływalnię Olimpia  Foto: Nasz Grunwald

Zachodnia część Poznania nie ma swojego basenu, mieszkańcy Łazarza, Górczyna czy Grunwaldu muszą korzystać z obiektów na Ratajach, Piątkowie czy na Chwiałce. Zapaliło się światełko w tunelu, i jesteśmy bliżej powstania basenu w miejsce starej pływalni Olimpii.

Jak podaje Rada Osiedle Grunwald Południe, udało się uzyskać od POSIR-u informację, że stara się o zapewnienie środków na budowę nowego obiektu. Stary budynek nie nadaje się już do modernizacji.

Do tej pory miasto forsowało koncepcję pływalni umiejscowioną na zadrzewionym terenie Parku Kasprowicza i miasto sporo w nią już zainwestowało. Rady osiedli Grunwald Południe i Łazarza wskazywali, że to błędne rozwiązanie, że trzeba powrócić do Olimpii i ją odnowić.

Ostatecznie nam odpowiedziano “no ale grunt nie jest miejski…”. Postaraliśmy się o rozmowy z policją, policja wyraziła gotowość przekazania miastu Poznaniowi, radny Krzysztof Rosenkiewiczpomógł u wojewody, który zapisał w akcie przekazania zapis o celach przejęcia terenu, Miasto Poznań wyraziło gotowość do przejęcia terenu i na koniec 2019 byliśmy dobrej myśli. Ale szybko się okazało, że Miasto Poznań chce obiekt wyburzyć i postawić w tym miejscu Centrum Sztuk Walki – opisują radni.

Wiosną 2020 roku Miasto Poznań choć upierając się przy wyburzeniu starej Olimpii, odstąpiło od wycinki drzew w parku Kasprowicza i nową pływalnię postanowiło budować w miejscu Olimpii. Niestety lokalizując Centrum Sztuk Walki tuż obok, na terenach zieleni ogródków działkowych.

Wedłg uzyskanych przez radnych informacji nie będzie zmiany skrzyżowania z Wyspiańskiego/Reymonta, nie będzie wjazdu dodatkowego, ani budynku Sztuk Walki w tym miejscu na ogródkach działkowych. Finalizowana jest koncepcja, która zostanie prawdopodobnie w październiku poddana konsultacjom. Przygotowywany jest projekt budowlany zaadaptowany do tej lokalizacji i od wakacji mogłyby się rozpocząć prace budowlane.

Jeśli ten scenariusz się uda wykonać, to na początku 2024 roku na Olimpii znów będzie można pływać i w równie dobrych warunkach jak na Piastowskim i na Winogradach.Trzymamy kciuki! – cieszą się radni.

Użyte w artykule zdjęcia: Nasz Grunwald

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz