Aglomeracja

Cztery nowe limitowane karty Peka

Karty PEKA na okaziciela 100 lat niepodległości Polski  Foto: ZTM / materiały prasowe

Wybrano projekty graficzne, które zostaną wykorzystane podczas tworzenia nowej, limitowanej kolekcji kart PEKA na okaziciela. Cztery specjalne karty upamiętnią 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na konkurs ogłoszony przez Zarząd Transportu Miejskiego nadesłano 11 projektów. Wszystkie prace zostały ocenione przez komisję, która brała pod uwagę m.in. spójność z tematem, czytelność zastosowanych grafik i czcionek, kompozycję barw oraz estetykę wykonania.

Cztery projekty uzyskały wyraźną przewagę i to one znajdą się na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela – mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Autorzy zwycięskich prac to: Sonia Kaczmarek, Jacek Kaliński, Miłosz Leśniewski oraz Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński.

Kolekcja kart PEKA na okaziciela z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stanowić będzie limitowaną serię. Wyprodukowanych zostanie 10 tys. kart (po 2,5 tys. z każdego wzoru). W sprzedaży będą dostępne na przełomie października i listopada

Przypominamy, że karty na okaziciela kosztują 27 zł z czego 15 zł można wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, ZTM / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz