K U L T U R A

Czesław śpiewa: Grać nie srać!

Grać-nie-srac-okladka płyty  Foto:

“Grać nie srać” – najnowszej płyty o niekonwencjonalnym tytule, polsko-duńskiego zespółu Czesław Śpiewa będzie można dziś wieczorem posłuchać w Zamku. O 16:00 charyzmatyczny wokalista Czesławem Mozil, znany publiczności jako smutny chłopiec z akordeonem i juror talent show „X- Factor” spotka się z fanami w Empiku.

Grać-nie-srac-okladka płytyPierwszy wielki hit zespołu „Maszynka do świerkania” podbił słuchaczy (prawie 13 milionów wyświetleń) i listy przebojów (m.in. pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu III).

Album „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy egzemplarzy, płyta „POP” pokryła się podwójną Platyną. Ostatni album „Czesław Śpiewa Miłosza” zbliża się do statusu Złotej Płyty.

Mocno zakręcony jest też najnowszy album. Wydawnictwo składa się z dwóch krążków. Pierwszy, dla melomanów i koneserów, ukazuje najlepsze momenty koncertowe z ponad 25 nagranych występów. Drugi, jak to do tej pory nigdy nie bywało, to zbiór wykonań, których każdy inny zespół wolałby nigdy nie publikować ani nie utrwalać.

Czesław Mozil opowiada: “Ta płyta jest pocztówką okresu 2012-2013. “Grać, nie srać” to tekst jaki chłopcy z Pogodno krzyczeli na koncercie kapeli Czesław Śpiewa dokładnie w 2007 roku, i to w pamięci pozostało. Ta płyta zawiera nagrania z ponad 25 koncertów z ostatnich 12 miesięcy. Od rockowych klubów do sal filharmonii. Są udane rzeczy jak i te mniej udane, właśnie dlatego „Grać, nie srać.”

Występy „Czesław Śpiewa” to unikalne spektakle muzyczne, wielobarwne widowiska z wirtuozerskimi popisami oraz freestyle’ową konferansjerką rodem z kabaretu artystycznego. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy.

Żaden koncert nie jest tak samo zagrany i tą płytą Czesław Śpiewa potwierdza, dlaczego jest uznawany za jedną z najbarwniejszych kapel na polskiej scenie ad 2013.”

Czesław Śpiewa, koncert w CK Zamek, czwartek 28 listopada, godzina 20:00

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz