Winogrady

Cytadela znana i nieznana

Dzwon Pokoju Cytadela (2015)  Foto: lepszyPOZNAN / Tomasz Dworek

Cytadela jest miejscem chętnie odwiedzanym przez poznaniaków i turystów. Zwłaszcza w słoneczne dni. Choć część osób bywa tutaj dość często, to nie wszyscy znają dobrze jej historię, tajemnice jakie skrywa i wszystkie jej zakamarki. Będzie okazja to nadrobić podczas dwóch sobotnich spacerów z przewodnikiem.

Niegdyś był to największy fort artyleryjski w Europie. Współcześnie Cytadela jest największym parkiem Poznania z mnóstwem zieleni, alejek i rastauracjami. Na jej terenie znajdują się również cmentarze, miejsca pamięci i muzea.

Cytadela skrywa jednak mroczne tajemnice, a czasie spaceru posłuchamy nie tylko o rzeźbach i kwiatach, ale też o egzekucjach i dawnych zbrodniach – zapowiadają przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl.

W najbliższą sobotę odbędą się dwa takie spacery po Cytadeli.

Jak zawsze odbywają się one w konwencji free walking tour, a więc nie są wymagane wstępne zapisy.

Wycieczka odbędzie się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak na zakończenie można za niego podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Spacer po Cytadeli odbędzie w sobotę 9 września. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 10:00, a kolejna o 14:00.

Przewodnik Kasia będzie czekała na zainteresowanych na schodach pod obeliskiem, a więc w pobliżu skrzyżowania al. Niepodległości i al. Armii Poznań.

 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1, lepszyPOZNAN / Tomasz Dworek , © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz