Aglomeracja

Coś dla babci i dziadka od… ZTM

Światowy Dzień Wody - Hanka bohaterka reklamy Aquanetu wręcza kwiaty poznaniakom  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzień Babci,  który obchodzimy w czwartek (21.01) i Dzień Dziadka w piątek (22.01) jest świętem bardzo rodzinnym. Drobne upominki z tej okazji ma również dla babć i dziadków poznański Zarząd Transportu Miejskiego.

Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego będą rozdawać w Punktach Obsługi Klienta smyczki z etui na kartę PEKA – informuje Agnieszka Smogulecka z ZTM –  dzięki nim karta PEKA, choć ukryta, jest zawsze pod ręką.

Dodaje również, że ZTM promuje dobre praktyki w transporcie publicznym. Przypomina, że należy ustępować miejsca osobom starszym, ale także niepełnosprawnym, kobietom ciężarnym i matkom z małymi dziećmi. Również z myślą o starszych pasażerach wprowadzono pod koniec 2015 roku Bilet Seniora.

Bilet Seniora to roczny bilet dla osób, które ukończyły 65 lat a jeszcze nie ukończyły 70. roku życia, zamieszkałych w Poznaniu i gminach objętych porozumieniami międzygminnymi – przypomina Agnieszka Smogulecka – kosztuje on 50,00 złotych i obowiązuje 366 dni w strefie taryfowej A.

Upominki dla wszystkich babć i dziadków wręczane będą w Punktach Obsługi Klienta ZTM w czwartek i piątek (21,22.01) od 10:00 do 18:00.

…miłość we mgle

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz