Aglomeracja

Co oznacza liczba 590 na opakowaniach produktów?

Kody kreskowe 590  Foto:

590 to początkowe cyfry kodu kreskowego znajdującego się na produktach wykonywanych w Polsce lub wprowadzanych na nasz rynek przez polskie firmy. Cyfry te to także 590 powodów do promowania zakupowego patriotyzmu.

Kody kreskowe 590Kwietniowo-majowa kampania pod nazwą Wielka moc polskich produktów realizowana jest w Poznaniu m.in. w sklepach Społem. Organizatorzy przygotowali materiały promocyjne zwracające uwagę na korzyści płynące z wyboru polskich produktów.

Akcję, która potrwa do 31 maja wspiera także GS1 Polska, organizacja przyznająca w Polsce prawo używania numerów kodów kreskowych. Na plakatach promujących projekt umieszczony został kod QR z linkiem do aplikacji mobilnej Mobit GS1, którego autorem jest poznański Instytut Logistyki i Magazynowania. Uruchamiając aplikację wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu, aby uzyskać szereg informacji na jego temat, w tym informacje o producencie.

Chcemy zachęcać konsumentów do skanowania kodów kreskowych produktów, którymi są zainteresowani i sprawdzania jak wiele informacji o produktach można w ten sposób uzyskać – komentuje dr Elżbieta Hałas z Instytutu Logistyki.

590 powodów aplikacja

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz