K U L T U R A

Co nowego na Festiwalu w Jarocinie?

Pomnik Glana w Jarocinie  Foto: www.jarocin.pl

Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors i Curly Heads to pierwsze gwiazdy Jarocin Festiwal 2015, który w tym roku odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Jarocińską imprezę poprzedzą Rytmy Młodych, czyli konkurs dla początkujących wykonawców. Tegoroczne wydarzenie organizuje nowa firma Prestige MJM, wcześniejsze edycje od 2007 roku były działem poznańskiej agencji Go Ahead.

Pomnik Glana w Jarocinie Foto: www.jarocin.plNowy organizator podał nazwy pierwszych zespołów, które wystąpią w Jarocinie. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie koncert z okazji 30-lecia grupy Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w tym czasie oraz pozycje z najnowszej płyty „Dobry wieczór”. Artystom z Voo Voo będą towarzyszyć specjalni goście, m.in. Alim Quasimov, mistrz mugham – klasycznej muzyki Azerbejdżanu, Lech Janerka oraz Dawid Podsiadło.

Na jarocińskiej scenie pojawią się też zespoły: Big Cyc, świętujący 30-lecie wydania albumu „Zadzwońcie na milicję”, Tymon & Transistors, Curly Heads – laureat Jarocin Festiwal 2012 i Lao Che.

Istotną zmianę przejdą Jarocińskie Rytmy Młodych, które są szansą na zaistnienie dla mniej znanych wykonawców. Przegląd zespołów zostanie zorganizowany na zdecydowanie większą skalę niż to miało miejsce w latach poprzednich – potrwa kilka miesięcy i odbędzie się w trzech etapach. Pierwszy, zaplanowany na dni od 1 do 15 kwietnia br., to czas na przesyłanie nagrań zespołów organizatorom przeglądu. Najlepsi młodzi artyści zostaną zakwalifikowani do eliminacji regionalnych – przesłuchania w formie koncertów odbędą się w pięciu miastach w Polsce: Rudzie Śląskiej, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Goleniowie na przełomie kwietnia i maja.

Voo Voo

W każdej miejscowości wystąpi 12 zespołów, a wyłoniona trójka półfinalistów zagra w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Ośmiu najlepszych wykonawców z tego etapu zagra później na dużej scenie podczas Jarocin Festiwalu, organizatorzy przyznają także trzy dzikie karty.

O konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych będzie szeroko informować Rock Radio. Na antenie rozgłośni zaprezentują się młodzi wykonawcy ubiegający się o występ na dużej scenie festiwalowej.

W tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się w nowym miejscu, w którym powstaną dwie koncertowe sceny. Imprezie towarzyszyć będą także spotkania z artystami – gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu, a także z autorami i bohaterami książek, odbywające się m.in. w Spichlerzu Polskiego Rocka.

Karnety na tegoroczny festiwal trafią do sprzedaży 1 kwietnia br. o godzinie 10:00. Do końca kwietnia będzie je można nabywać w cenie 140 zł. Później cena wzrośnie do 170 zł.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz