K U L T U R A

Co by tu robić w sobotę? Nasze propozycje

pogorzelisko  Foto: pogorzelisko

Jeśli zastanawiacie się właśnie co robić z ogromem wolnego czasu, być może skorzystacie z naszych podpowiedzi. Pełny rozkład jazdy dzisiejszych imprez znajdziecie klikając tutaj.

FILM

pogorzelisko Foto: pogorzeliskoZ filmowych nowości polecamy szczególnie dwa obrazy. Potencjalny łowca Oscarów i hit frekwencyjny JAK ZOSTAĆ KRÓLEM można zobaczyć w Cinema City Poznań Plaza o godzinie 13:45, 16:15, 18:45 i o 21:15. Drugi film, który wam polecamy to POGORZELISKO. Ten film wyświetlany jest między innymi w Cinema City Kinepolis o godzinie 11:00, 16:30, 19:15 i 22:00. O tych propozycjach i innych premierach w poznańskich kinach możesz przeczytać tutaj.

KONCERTY

Miłośnikom muzyki folkowej polecamy wieczorny koncert grupy MOSAIC w CK ZAMEK o godzinie 18:00. Muzycy grają na instrumentach historycznych i tradycyjnych z różnych krajów. W muzyce, którą tworzy Mosaic, odnajdziecie słowiańską dzikość i melancholię, orientalną tajemniczość, mieszaninę dźwięków natury, miejskiego chaosu, dawnego porządku świata i współczesnego eklektyzmu.

Bardzo ciekawie zapowiada się również KONCERT GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH. Ta porcja dźwięków polecana jest zwłaszcza tym, którzy chcieliby się porządnie zrelaksować. Będzie ku temu okazja w ODK SŁOŃCE o godzinie 18:00.

Planując wieczór warto też zastanowić się nad propozycją BlueNote’u. KRYSTYNA STAŃKO sings Peter Gabriel to koncert, dla miłośników jazzujących dźwięków. Początek o godzinie 20:00.

SPEKTAKL

Jako, że jest to wybór subiektywny pozwolę sobie zaproponować przedstawienie MISTRZ I MAŁGORZATA w Teatrze Polskim. Powieść ta ma rzesze miłośników, do których również się zaliczam. Opowieść nie jest prosta, ale warta poznania. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00.

WYSTAWY

Podpowiadamy, że kończy się wystawa 100 lat Teatru Wielkiego w Poznaniu. Na ekspozycję części historycznej składa się obszerny wybór różnorodnych dokumentów i niezwykłych pamiątek, prawdziwych skarbów dotychczas nie prezentowanych, z bogatych zasobów Archiwum Artystycznego Teatru Wielkiego w Poznaniu i Archiwum Państwowego w Poznaniu.

To tylko wybór dzisiejszych wydarzeń. Ich pełny “wykaz” znajdziecie klikając tutaj.

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz