Aglomeracja

Ciekawy weekend w plenerze

Jednym z plusów wakacji jest duża ilość plenerowych imprez. Nie tylko muzycznych, choć te z pewnością cieszą się największą popularnością. Są także imprezy sportowe, popularnonaukowe czy “handlowe”. Większość z nich jest bezpłatna. Przed nami kolejny weekend i kolejne wydarzenia. Oby tylko pogoda dopisała!

Już od rana trwają Dni Pobiedzisk. Skoro świt pojawili się nad Jeziorem Biezdruchowo wędkarze by rywalizować w zawodach spinningowych. Przez cały dzień będzie bardzo dużo różnorodnych atrakcji. Wczesnym wieczorem dla zgromadzonej pod sceną publiczności zagra rockowa grupa Drop, ten występ rozpocznie się o godzinie 17:30. Później będzie się można bawić z zespołem UFLY, który pojawi się na scenie o godzinie 19:00. Gwiazdą tegorocznych Dni Pobiedzisk będzie natomiast zespół Lady Pank, który swój koncert zacznie o 21:00. Więcej szczegółowych informacji o Dniach Pobiedzisk znajdziesz tutaj.

Ciekawie zapowiadają się również Dni Gminy Czerwonak. Tutaj wszystko rozpocznie się przy Stanicy Akwenmarina o godzinie 15:00, gdzie przez cały dzień odbywać się będą różne pokazy, występy, ale również rozgrywki sportowe. Gwiazdą będzie Kamil Bednarek, który swój koncert rozpocznie o godzinie 21:00.

Przez cały weekend odbywać się będą Dni Swarzędza. Tutaj również będzie można się bawić podczas koncertu Kamila Bednarka, ale nie tylko. Piknik rodzinny rozpocznie się na polanie przy ulicy Strzeleckiej w sobotę o godzinie 14:00. Będą oczywiście między innymi występy gwiazd.

W tym roku o doborze wykonawców decydowali mieszkańcy w plebiscycie ogłoszonym przez Ośrodek Kultury oddając swoje głosy na Kamila Bednarka oraz zespoły Dżem, Kobranocka i Pectus, a także artystę kabaretowego Jerzego Kryszaka – wyjaśnia Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

W sobotę wystąpi zatem w Swarzędzu Kamil Bednarek o godzinie 18:00, a także Kobranocka o 20:00 i grupa Pectus o 21:30. Drugiego dnia, w niedzielę publiczność bawić będzie Jerzy Kryszak, którego występ rozpocznie się o 17:00, a wieczorem wystąpi Dżem. Na ten koncert zapraszamy o 20:00.

Z okazji Dnia Psa, który w Polsce obchodzony jest 1 lipca odbędą się w Poznaniu dwa wydarzenia. Najpierw w Schronisku odbędzie się… czyn społeczny.

Chcemy zrobić prezent naszym psom i urządzić im wybieg z prawdziwego zdarzenia – wyjaśniają pracownicy poznańskiego Schroniska – z basenem, piaskownicą, różnymi rodzajami podłoża, zabawkami, roślinami tak, aby miały się gdzie i czym bawić, co tropić i… nie musiały skakać przez płot.

Wszystkie niezbędne materiały i narzędzia będą zapewnione. Jeśli chcecie, jeśli możecie przybywajcie do poznańskiego Schroniska w sobotę (27.06) o godzinie 10:00. Trudno powiedzieć jak szybko uda się wszystko zrobić.

Gdy zwierzaki ze Schroniska zostaną już obdarowane warto będzie wybrać się na Cytadelę. Tutaj zarówno w sobotę jak i niedzielę odbywać się będzie Kejtrówka. Dokładny program tej psiej imprezy znajdziecie tutaj.

Zapraszamy również na Wolny Targ w Poznaniu. W sobotę i niedzielę nad Wartę do KontenerArtu, a w niedzielę na Cytadelę.

Przez całą sobotę i niedzielę na Wolnym dzieciaki, ale nie tylko, będą mogły tworzyć swoje własne opaski do włosów z Cudawianki – zapowiada Magdalena Kosakowska, pomysłodawczyni Wolnego Targu – w niedzielę od godziny 15:00 zapraszamy natomiast na spotkanie z Akademia Tai Chi Do – Poznań, będziecie mieli okazję zapoznać się z podstawami techniki Tai Chi, medytacji w ruchu, która pomaga zwolnić w życiu. A my to lubimy!

Gzuby z Lubonia z pewnością będą się dobrze bawiły podczas otwarcia nowego placu zabaw. Z tej okazji zostaną zorganizowane liczne zabawy i gry, przygotowano także wiele nagród i upominków. Dla wszystkich przybyłych gości wystąpi również Teatr Wariaté. Plac zabaw w Luboniu zostanie uroczyście otwarty u zbiegu ulicy Wschodniej i Alei Jana Pawła II w sobotę 27 czerwca o godzinie 17:00.

Teatr Wariate

Przypominamy również o koncertach nad Jeziorem Maltańskim, gdzie przez całe wakacje odbędzie się 9 koncertów plenerowych na specjalnie przygotowanej scenie na wodzie. Odbywać się one będą w weekendy, zawsze od godziny 20:00 na trybunach ziemnych, pomiędzy stokiem narciarskim a trybuną toru regatowego.

Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę 27 czerwca, kiedy na pływającej scenie pojawią się Night Marks Electric Trio z Pauliną Przybysz – informuje Paweł Marciniak z Urzędu Miasta – dzięki sponsorowi całego cyklu, każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w tych wydarzeniach za darmo.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz