Murowana Goślina

Ci urzędnicy zaangażują się w WOŚP

Dariusz Urbański, Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina  Foto: facebook / Dariusz Urbański

Sporo zamieszania wywołał wpis mało do tej pory znanego szerzej polityka rządzącej partii. Na jednym z portali społecznościowych zasugerował dość jednoznacznie, by funkcjonariusze publiczni nie angażowali się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Urzędnicy z Murowanej Gośliny zapowiadają, że jak co roku, wesprą tę akcję.

Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby – napisał poseł Stanisław Pięta.

Wpis został usunięty, ale wywołał spore oburzenie. Przeglądając wpisy tego polityka można odnieść wrażenie, że jednym ze sposobów “zaistnienia” jest publikowanie bardzo kontrowersyjnych tez, ale przecież mamy wolność słowa.

Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już w imieniu urzędników zadeklarował Dariusz Urbański, Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina. Już dobrowolnie zaangażowali się w nią pracownicy Domu Kultury, a także niektórzy pracownicy urzędu.

Żaden poseł, żadnego ugrupowania nie powinien podkopywać najcenniejszych imprez, które najsilniej integrują ludzi w dobrej sprawie – podkreślił Dariusz Urbański – będę na Orkiestrze, zachęcam do tego wszystkich, a jako funkcjonariusz publiczny tym bardziej chcę się angażować w inicjatywy, które przynoszą korzyści, te wymierne i te w sferze emocji – społeczeństwu.

WOŚP to oczywiście nie jedyna akcja charytatywna, którą warto wesprzeć, bo przynosi wymierne korzyści. Jest jednak jedyną, która robi to tak spektakularnie, w tak krótkim czasie trwania Finału, będąc obecna we wszystkich niemal mediach w całej Polsce. Od wielu jednak lat ma też zagorzałych przeciwników. Niestety jest to “normalne”, że gdy ktoś odnosi wielki sukces musi się liczyć z takimi głosami, choć nie musi się na nie godzić.

Tego typu akcje mają jeden cel – pomagać. Wprowadzając konkurencję i wskazując że jedni organizatorzy są lepsi od drugich może przynieść fatalne skutki dla wszystkich organizatorów. Ta uwaga dotyczy oczywiście tylko tych, którzy działają zgodnie z prawem i w sposób przejrzysty. Nie powinna być w to mieszana ani polityka, ani religia, co oczywiście nie wyklucza się angażowania partii, polityków, czy Kościołów.

A tak wygląda fotoradar - policja na WOŚP

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • I tak ma być! Takich samorządowców nam trzeba. Pozdrawiam Murowaną Goślinę i ich burmistrza!