K U L T U R A

Chór Volantes Soni nagrodzony

Dyplom Volantes SoniPolitechnika Poznańska kojarzy się przeważnie tylko z nowoczesnymi technologiami. Tymczasem okazuje się, że jest tutaj również miejsce na bardzo bogate życie kulturalne. Działa tu między innymi zespół tańca ludowego Poligrodzianie, o którym czasami piszemy, ale sukcesy odnosi również chór. Właśnie zdobył kolejną nagrodę.

Chórzyści wrócili właśnie z Hiszpanii, gdzie odbywał się III Międzynarodowy Festiwalu i Konkurs Chóralny Canco Mediterrania. Z Lloret de Mar i Barcelony, gdzie występowali, przywieźli kolejne nagrody.

Chór Politechniki zdobył Złoty Dyplom i II miejsce w kategorii Pieśń Katalońska, Złoty Dyplom w kategorii Folklor oraz Złoty Dyplom w kategorii Muzyka Sakralna. Tylko trzem chórom udało się podczas konkursu zdobyć Złote Dyplomy we wszystkich trzech kategoriach!

Chór Volantes Soni powstał w 1999 roku pod patronatem Uczelnianego Centrum Kultury. Tworzą go studenci, absolwenci oraz młodzi pracownicy poznańskich uczelni, których połączyła pasja śpiewania. Można ich posłuchać na wszystkich ważnych uroczystościach odbywających się na Politechnice Poznańskiej.

W repertuarze chóru znajdują się utwory o tematyce sakralnej, folklorystycznej, ale również kompozycje twórców współczesnych oraz w szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Od 2005 roku dyrygentem chóru jest Paweł Łuczak.

Chór „Volantes Soni” Politechniki Poznańskiej w Bułgarii Foto: Chór „Volantes Soni” Politechniki Poznańskiej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz