K U L T U R A

Chodź, pokażę Ci swoje zabawki, a powiesz mi kim jestem

Praca Mikołaja Tkacza - wystawa w Galerii FWD  Foto: materiały prasowe

Chodź, pokażę Ci swoje zabawki, a powiesz mi kim jestem, to tytuł wystawy w poznańskiej Galerii FWD. Instalację Mikołaja Tkacza tworzą zabawki rozłożone na kolorowej wykładzinie z motywem znanym z przedszkoli i dziecięcych pokoików.

Galeria FWD przy Św. MarcinieOkazuje się, że przygotowane przez Tkacza otoczenie może być znane oglądającym, którzy pewnie bawili się przedmiotami podobnymi do tych, z kolekcji artysty. Instalacja skłania do refleksji nad fetyszyzowaniem i przywiązywaniem się do obiektów, będących wytworami kapitalizmu i globalizacji. Można odnieść wrażenie, że prywatne wspomnienia są uniwersalne, a osobiste pamiątki dostępne wszystkim, praktycznie w każdym miejscu na świecie.

Podczas wernisażu odbędzie się muzyczny performanse przygotowany specjalnie z okazji wystawy w FWD.

Mikołaj Tkacz, doktorant na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Członek komiksowej grupy Maszin, twórca komiksów, krótkich filmów i muzyki eksperymentalnej. W 2016 roku opublikował komiks pt. „Prawie” stworzony tylko i wyłącznie z tekstów kuratorskich pochodzących z polskich wystaw będący jednocześnie do nich abstrakcyjnym komentarzem. Obecnie próbuje sił w działaniach performatywnych tworząc filmy, których animację i narrację przeprowadza przed publicznością. Śpi i pracuje w Poznaniu.

Galeria FWD, ul. Św. Marcin 47, Pasaż Różowy, lokal 24. Wernisaż: 17 grudnia 2016, godz. 18:00.Wystawę można oglądać do 26 stycznia 2017.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz