Łazarz

Chodnik był nowy, teraz jest rozkopany

Rozkopany chodnik na Łazarzu  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Chodnik na ulicy Kasprzaka został wyremontowany w ubiegłym roku. Właśnie został rozkopany, bo inwestor planując budowę przyłącza energetycznego nie pomyślał o tym przed planowaną wymianą kostki na chodniku.

Remont chodnika na ulicy Kasprzaka miedzy Hetmańską i Niegolewskich został wykonany jeszcze pod koniec 2014 roku i kosztował ponad 250.000 złotych. Po tych pracach pozostawiono jednak nie uzupełnioną nawierzchnię o szerokości ok. pół metra, którą zasypano piaskiem. Inwestor budujący osiedle mieszkaniowe w dawnej fabryce rowerów rozpoczął po materiale portalu lazarz.pl remont chodnika aż do skrzyżowania z ul. Sczanieckiej. Teraz nowy chodnik został rozkopany.

W związku z budową przyłącza energetycznego do budynków przy ul. Kasprzaka 13 nastąpi częściowe wygrodzenie chodnika wzdłuż ul. Kasprzaka od ul. Morawskiego w stronę ul. Szczanieckiej – informuje Miejski Inżynier Ruchu – prace będą obywały się najpierw po zachodniej, a następnie po wschodniej stronie ulicy.

To kolejne utrudnienia dla mieszkańców, których można było uniknąć planując kolejność wykonywania prac. Są to również niepotrzebnie wyrzucone bejmy w błoto (właściwie w piasek i kostkę brukową).

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz