POZnań

Chcesz pomagać zwierzakom?

Wychudzony pies kejter  Foto: sxc / John Gardiner

W Poznaniu brakuje grup interwencyjnych, które mogłyby szybko i skutecznie reagować, gdy zwierzęta potrzebują pomocy. Być może się to wkrótce zmieni. Chętnych zapraszamy na specjalne szkolenie.

Uczestnicząc w szkoleniu dowiemy się jak interweniować na przykład w przypadku znęcania się nad zwierzętami. Swoim doświadczeniem podzielą się najlepsi w Polsce specjaliści z Fundacji Viva! Interwencje. Do Poznania przyjedzie około 15 wolontariuszy.

Na terenie Poznania i Wielkopolski brakuje prężnie działającej grupy interwencyjnej, która mogłaby reagować w kryzysowych sytuacjach dotyczących znęcania się nad zwierzętami – podkreślają organizatorzy szkolenia -naszą misją jest stworzenie takiej grupy i mamy nadzieję, że szkolenie będzie jej początkiem.

Jeśli chcesz aktywnie pomagać zwierzętom, ukrócić ich niehumanitarne traktowanie i bronić ich praw musisz być osobą pełnoletnią. . Nie trzeba mieć doświadczenia w przeprowadzaniu interwencji, bądź znać się na polskim prawie. Pierwszym krokiem, by dołączyć do patrolu interwencyjnego, jest udział w szkoleniu, podczas którego dowiesz się jak działać skutecznie, ale też poznasz zagadnienia prawne.

Inspektor to osoba, która ratuje zwierzęta z rąk oprawców, jeździ na interwencje, sprawdza warunki bytowania, upomina, kontroluje, rozmawia, nierzadko odbiera zwierzęta dotychczasowym opiekunom – dodają organizatorzy szkolenie – reaguje na każdy rodzaj krzywdy wyrządzanej czworonogom i edukuje o właściwych postawach i zachowaniach.

By zgłosić się na szkolenie trzeba wypełnić ankietę. By do niej przejść kliknij tutaj. Ilość miejsc jest ograniczona i nie wszyscy chętni zostaną zaproszeni.

Szkolenie odbędzie się w Świetlicy Ognisko na Fyrtlu (os. Bolesława Chrobrego 105) w sobotę 16 października. Trwać będzie około 7 godzin, od 10:00 do 17:00, ale organizatorzy zapewnią obiad, Udział w nim jest bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc / John Gardiner

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz