Aglomeracja

Chce pokazać, że z rakiem można wygrać!

Joachim Czerniak  Foto: http://www.dzo-dzobikeexpedition.com.pl/

Joachim Czerniak, podopieczny Akademii Walki z Rakiem, chcąc ostatecznie zakończyć swoją walkę z chorobą postanowił wyruszyć w podróż po Australii.

Joachim Czerniak Foto: http://www.dzo-dzobikeexpedition.com.pl/Na swojej stronie Internetowej 21 letni Joachim pisze: Kiedy 30 miesięcy temu zdiagnozowano, że jestem chory na nowotwór mózgu (guz szyszynki) w jednej chwili zawalił się mój cały dotychczasowy świat. Aby ratować własne życie, postawiłem wszystko na jedną kartę i poddałem się skomplikowanej operacji. Na moje szczęście, po kilkunastu godzinach odzyskałem przytomność i zdolność logicznego myślenia. Na moje nieszczęście, lekarze gremialnie orzekli, że podczas operacji doszło do niedokrwienia w rdzeniu kręgowym. Z tego też powodu utraciłem zupełnie władzę w nogach i leżałem sparaliżowany jak przysłowiowa kłoda.

Joachim nie poddał się, nie oswoił się z myślą oglądania świata z pozycji inwalidzkiego wózka. Dzięki wielogodzinnym ćwiczeniom i pomocy swojego taty wyzdrowiał. Dzięki sile własnej woli i wytężonej pracy, żelaznej dyscyplinie  dziś może chodzić biegać i jeździć na rowerze.

Joachim chce pokazać całemu światu, że osoby chore tak jak on, powinny walczyć o swoje zdrowie. Dlatego też chce, żeby w jego zmaganiach, rowerowej wyprawie po Australii  towarzyszyli mu ludzie z różnych krajów świata bez względu na kolor skóry czy światopogląd religijny.

Przedsięwzięcie ma przebiegać pod hasłem: „Właśnie zwyciężam ze swoim rakiem – czyli 10 000 kilometrów na rowerze przez Australię”. Przez pół roku Joachim ma zamiar przejechać 10 000 kilometrów. Wyprawa ma mieć charakter etapowy i wieloosobowy. Zespół będzie się składał z dwóch głównych uczestników, Joachima i jego ojca, lekarza, dwóch wolontariuszy i od 3-5 osób w każdym etapie w charakterze zaproszonych gości. Razem w przedsięwzięciu weźmie udział około 30 osób.

Szczegóły wyprawy Joachim opisze na swojej stronie. Tu także wspierał go będzie jego ojciec, poznański podróżnik, żeglarz i fotografik.

Wyprawa Joachima Foto: http://www.dzo-dzobikeexpedition.com.pl/

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz