Śrem

Centymetry od zderzenia czołowego

Jechał na czołówkę  Foto:

Było o włos od tragedii na drodze numer 11. Kierowca jadący z dużą prędkością niemal doprowadził do zderzenia czołowego wyprzedzając na trzeciego omijał dodatkowo wysepkę. Dzięki kamerze zamontowanej w innym samochodzie policjantom udało się ustalić kim jest brawurowy kierowca.

Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Środy. Za tak niebezpieczną jazdę musi zapłacić kilkutysięczną grzywnę. Stracił także prawo jazdy. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Dębiec pod Środą Wielkopolską.

Brawura i bezmyślność, tylko tak można nazwać drogowe wyczyny kierowcy audi, który spiesząc się do pracy wyprzedzał powodując totalne zagrożenie na drodze – mówi Edyta Kwietniewska z wielkopolskiej policji.

Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę zamontowaną w innym samochodzie, z którym o mały włos nie zderzyło by się czołowo audi prowadzone przez pirata drogowego ze Środy. Nagranie trafiło do policjantów z Zespołu do Spraw Wykroczeń, którzy ustalili kto prowadził samochód.

27-letni mieszkaniec Środy, który na „katowickiej” na wysokości Dębca wyprzedzał ciąg pojazdów nie zważając na znaki, wysepkę i samochody nadjeżdżające z przeciwka – dodaje Edyta Kwietniewska.

Pirat drogowy dodatkowo został ukarany rocznym zakazem prowadzenia pojazdów.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz