Śrem

Cukier szkodzi (również samochodom)

radiowóz  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Kiedyś popularne było hasło cukier krzepi, którego autorem był Melchior Wańkowicz. Teraz raczej wiemy, że nadmiar cukru szkodzi. Na pewno szkodzi silnikom samochodów, o czym przekonał się mieszkaniec Śremu.

Policjanci ze Śremu zostali powiadomieni o uszkodzeniu samochodu opel vectra. Jak poinformował jego właściciel pojazd został zaparkowany na parkingu niestrzeżonym, a gdy chciał kolejnego dnia udało mu się przejechać zaledwie 200 metrów. W tym momencie silnik opla przestał działać.

Kiedy auto obejrzał mechanik okazało się, że silnik pojazdu oraz jego podzespoły są obklejone jakąś substancją i zostały uszkodzone, natomiast w zbiorniku paliwa był cukier – informuje Ewa Kasińska z wielkopolskiej Policji – wszystko wskazywało na to, iż ktoś wykorzystał fakt, że niesprawna była klapka od wlewu zbiornika paliwa i wsypał dużo cukru do tego zbiornika.

Straty oszacowano na 3.000 złotych. Do pracy przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego, którym pomógł m. in. monitoring Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Tak udało się ustalić do sprawców uszkodzenia samochodu. Okazali się nimi 18-latek ze Śremu oraz dwóch 19-latków z gminy Śrem. Zostali oni zatrzymani i usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

Nastolatkowie przyznali się do zarzucanego im czynu, ponoć ich zachowanie miało być formą żartu – dodaje Ewa Kasińska – teraz za przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz