BizNews

Ceglorz dla PKP

Wagony FPS_01_Fot_P_Jurewicz  Foto: H. Cegielski FPS / P.Jurewicz

Pierwsze 4 zmodernizowane w Poznaniu wagony zostały już przekazane spółce PKP Intercity. Łącznie Fabryka Pojazdów Szynowych wyremontuje 22 wagony typu 144A.

Wdrażany przez nas od początku tego roku program reorganizacji zakładu umożliwił wcześniejszą dostawę wagonów do PKP Intercity – podkreślił Hubert Stępniewicz, Prezes Zarządu H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych – wysiłek grupy wspaniałych pracowników FPS przyniósł efekt, z którego jesteśmy dumni, jednak przed nami kolejne wyzwania i kolejne wagony, które będą sukcesywnie przekazywane PKP Intercity w nadchodzących tygodniach.

Poznański Ceglorz wygrał przetarg na wykonanie modernizacji wraz z naprawą okresową na 5-tym poziomie utrzymania 22 wagonów ogłoszony przez PKP Intercity podczas wakacji 2016 roku. Pierwsze wagony do remontu trafiły do Fabryki Pojazdów Szynowych w ostatnich dniach ubiegłego roku. Pierwsze 4 odnowione pojazdy zostały przekazane przewoźnikowi.

Podczas remontu wagonów wyposażono je m. in. w klimatyzację, nowe fotele, system do transmisji Wi-Fi, informację pasażerską, monitoring, czy nowoczesne toalety.

Pojazdy posiadają także systemy diagnostyczne, które mają ułatwić ich eksploatacje przez przewoźnika. Zmodernizowane w Poznaniu wagony będą mogły jeździć zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

Cieszymy się, że poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych wspiera nas w programie odnowy taboru – dodaje Jarosław Oniszczuk  z PKP Intercity – jeszcze większy powód do satysfakcji z tej współpracy daje fakt, że prace modernizacyjne i dostawy wagonów wyprzedzają ustalony harmonogram.

Użyte w artykule zdjęcia: H. Cegielski FPS / P.Jurewicz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz