Sport

Cavaliada w pełnym galopie

Cavaliada 2017  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

2 areny, prawie 300 zawodników z 25 krajów i blisko 500 koni – 30 listopada ruszyła w Poznaniu Cavaliada, największe jeździeckie wydarzenie w tej części Europy. Zawodom towarzyszą liczne atrakcje, targi oraz – po raz pierwszy – szkolenie Horse & Business Academy.

Do 3 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można podziwiać rywalizację jeźdźców z całego świata. Cavaliada Tour – halowy cykl zawodów jeździeckich, który odbywa się w trzech miastach Polski: Poznaniu, Lublinie oraz Warszawie.

Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Cavaliady. – To z jednej strony dowodzi rangi, jaką wypracowaliśmy w poprzednich edycjach, a z drugiej strony sprawia, że każdego roku mamy coraz wyżej zawieszoną poprzeczkę. To wielkie święto jeździectwa, przygotowaliśmy jego program tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Głównym filarem Cavaliady są zawody CSI w skokach przez przeszkody. Wystartuje w nich 101 jeźdźców z 25 państw na 242 koniach. Na listach startowych jest wielu doskonałych zawodników, a gwiazdami numer jeden będą z pewnością: zwycięzca zeszłorocznego cyklu Longines Global Champions Tour – Rolf-Göran Bengtsson oraz tegoroczny triumfator najwyżej dotowanego Grand Prix świata, (CSIO5* Calgary) – Philip Weishaupt. Najlepszego zawodnika Cavaliady Poznań 2017 poznamy w niedzielę podczas najważniejszego konkursu Grand Prix.

Wśród licznych konkurencji oglądać będzie można m.in. Potęgę Skoku, w której pary mają do pokonania wysoki, mierzący czasami nawet ponad dwa metry mur, konkurs Wenus vs Mars, w którym 8 pań i 8 panów rywalizować będzie w parach na dwóch identycznych parkurach w systemie pucharowym czy SpeedΜsic, gdzie liczy się nie dokładność, ale szybkość pokonywania przeszkód.

Także tym razem na arenę Cavaliady wjadą zaprzęgi czterokonne, a podczas Cavaliada Eventing Tour kibice obejrzą Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Odbędzie się też Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu, konkursy ujeżdżenia i woltyżerki. Dla młodych adeptów jeździectwa przygotowano konkurs Cavaliada Future.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Uznawany jest za jedną z najważniejszych imprez tego typu w Europie. Rozgrywki na MTP organizowane są od 1995 roku, w tym od 2010 pod marką Cavaliady.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz