K U L T U R A

Cały Poznań Ukulele – najradośniejszy festiwal w Polsce

Cały Poznań Ukulele 2021  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Ukulelowe dźwięki unosiły się w poznańskiej przestrzeni w miniony weekend. Wszystko za sprawą 5. edycji festiwalu Cały Poznań Ukulele. Miłośnicy tego niewielkiego instrumentu opanowali Dziedziniec Urzędu Miasta, klub Muchos oraz Stary Rynek.

Trzydniowy festiwal to czas prawdziwej radości grania i śpiewania. Rozpoczęcie zainaugurował występ Pierwszej Poznaańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele w klubie Muchos. Następnego dnia o godzinie 12:00 z wieży ratuszowej tuż po tradycyjnym hejnale, zabrzmiał hejnał na Uku. Zaraz po nim w miasteczku festiwalowym znajdującym się na Dziedzińcu Urzędu Miasta rozpoczęły się warsztaty, koncerty oraz pokazy tańca polinezyjskiego.

W tym roku na scenie wystąpili artyści z wielu krajów – dorośli, młodzież i dzieci. Przyjechali oni z Anglii, Włoch, Francji, Czech, Niemiec, Tahiti oraz Polski. Tego typu przedsięwzięcie to nie tylko dobra zabawa. Pokazują i umożliwiają jaką radość niesie ten mały – wielki instrument, który zaraża coraz więcej osób. Tworzy także okazję do poznawania ciekawych ludzi.

Pomysłodawcą i organizatorem tego niezwykłego festiwalu jest Piotr Kończal. Nie tylko zamówił wyśmienitą pogodę, która jest istotna przy tego typu wydarzeniach, ale stworzył wspaniały ukulelowy klimat. Zadbał o każdy szczegół. Począwszy od świetnie zlokalizowanego miejsca, czy możliwości darmowego wypożyczenia instrumentu. Obecni na imprezie miłośnicy ukulele mogli liczyć na pomoc ze strony profesjonalistów przy nauce gry, zakupie ukulele czy wszelkich wskazówkach związanych z tym instrumentem.

To jedna z najciekawszych i najweselszych imprez, która jest organizowana już od ponad 5 lat.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz