BizNews

Była Polfa, jest GSK, będzie Delpharm?

GSK Poznań  Foto: GSK materiały prasowe

Kiedyś była tutaj Polfa, teraz jest GSK, ale wkrótce fabryka przy ul. Grunwaldzkiej może ponownie zmienić właściciela. Prawdopodobnie zostanie ona sprzedana spółce Delpharm.

W poznańskiej fabryce pracuje obecnie 700 osób. Francuski koncern Delpharm przejmie zakład z całą infrastrukturą i personelem. Priorytetem spółki GSK jest zapewnienie pracownikom wsparcia i doradztwa w okresie przejściowym, we współpracy z firmą Delpharm.

Równocześnie pozostajemy w pełni zaangażowani w bieżącą działalność zakładu i pragniemy zapewnić ciągłość dostaw produktów dla naszych pacjentów i konsumentów – zapewniła Kamilla Niedzielska z poznańskiego GSK.

Delpharm i GSK zawrą na co najmniej 5 lat umowę dostawy, obejmującą bieżące portfolio produktów GSK. Zespół produkcyjny przejdzie do Delpharm, a GSK pozostanie głównym klientem fabryki leków.

Cieszymy się, że dzięki pozyskaniu fabryki leków w Poznaniu, która stanie się naszym pierwszym zakładem produkcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej, rozszerzamy o produkcję leków nasze partnerstwo z GSK, dotychczas oparte na współpracy w obszarze produktów konsumenckich i szczepionek – mówił Sébastien Aguettant z Delpharm.

Spółka Delpharm jest jedną z globalnych organizacji kontraktowych prowadzących działalność produkcyjną i rozwojową (CDMO) dla spółek farmaceutycznych. Posiada 17 zakładów produkcyjnych we Francji, Włoszech, w Belgii, Kanadzie i w Holandii. Poznańska fabryka będzie jej pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej.

Użyte w artykule zdjęcia: GSK materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz