Murowana Goślina

Był Dennis, teraz służy tu Jasiek

Był Dennis, teraz służy tu Jasiek  Foto:  Osp Białężyn

Dennis to mocno już wysłużony wóz strażacki, którym do akcji ratunkowych jeździli strażacy z OSP Białężyn. Teraz samochód ten został zastąpiony przez nowszy, który został ochrzczony Jaśkiem.

Nowy wóz strażacki, którym strażacy z Białężyna będą teraz jeździć na akcje, trafił tutaj z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 Bolechowie. To średni wóz gaśniczy GBA wyprodukowany w 2003 roku.

Jasiek jest w pełni sprawny i ma odpowiednie wyposażenie, dzięki czemu Ochotnicza Straż Pożarna z Białężyn może wkrótce zostać włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to zaplanowane przez Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu na lata 2016-2018. Jednostka już teraz spełnia wszystkie wymagania w zakresie ilości oraz poziomu wyszkolenia druhów uprawnionych do brania udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Dennis, który odchodzi ze służby został wyprodukowany w 1979 roku. Można go kupić, bo strażacy wystawili już ofertę sprzedaży. Można w niej przeczytać, że to średni samochód ratowniczy ze zbiornikiem 1.800 litrów i szybkim natarciem. Samochód posiada autopompę, ale jest oferowany bez widocznego na zdjęciu sprzętu. Cena wywoławcza to 10.000 złotych.

Możliwa jest również zamiana na sprzęt strażacki – piszą strażacy – rozważymy każdą propozycję.

Oto nowy wóz strażaków, czyli Jasiek. Żeby nie było wątpliwości ma nawet z tyłu, z prawej strony stosowną tabliczkę.

Był Dennis, teraz służy tu Jasiek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz