Sport

Burić ma już paszport

Jasmin Burić odbiera polski paszport  Foto: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

 

We wtorek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Jasmin Burić odebrał akt nadania polskiego obywatelstwa. Tym samym bramkarz Lecha Poznań jest już oficjalnie polskim obywatelem.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj zostałem oficjalnie Polakiem. Jestem z tego powodu dumny. Trochę czasu jestem już w Polsce i otrzymanie obywatelstwa to był mój cel. Chcę podziękować Lechowi, kibicom, panu wojewodzie oraz prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej. Wszyscy byli ze mną. Gdy pojawiła się informacja, że otrzymałem obywatelstwo to cieszyło się wiele osób, nie tylko ja – podkreśla bramkarz Kolejorza.

Burić w trakcie uroczystości przekazał koszulkę ze swoim nazwiskiem z meczu Ligi Europy z sezonu 2015/16 oraz rękawice bramkarskie. Oba te upominki już w trakcie wtorkowego spotkania zostały przekazane przez wojewodę wielkopolskiego na cele charytatywne, a dokładniej do Hospicjum Palium.

30-letni golkiper jest zawodnikiem Kolejorza od ośmiu lat. Do Lecha trafił w styczniu 2009 roku. W tym czasie rozegrał w klubie 160 spotkań. Zdobył z nim dwa mistrzostwa Polski. Dwukrotnie sięgał też po Superpuchar. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda dokument przyznania obywatelstwa podpisał 6 marca, ale dopiero teraz dotarł on do samego zainteresowanego.

 

Jasmin Burić odbiera polski paszport

Użyte w artykule zdjęcia: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz