POZnań

Bujakiewicz zrezygnowała z mandatu radnej

Katarzyna Bujakiewicz na WSHNiD - Poznań 26.02.2014 r.  Foto: Karolina Kiraga

Katarzyna Bujakiewicz na WSHNiD - Poznań 26.02.2014 r. Foto: Karolina KiragaKatarzyna Bujakiewicz, która w ostatnich wyborach zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, musiała z niego zrezygnować.

Pierwsze wzmianki, o możliwej rezygnacji aktorki znanej między innymi z roli w serialu “Na dobre i na złe”, pojawiły się 17 grudnia, kiedy okazało się, że Bujakiewicz nie złożyła do tamtej pory oświadczenia majątkowego, które powinno zawierać wszystkie jej dochody. Zgodnie z podpisaną umową z producentem serialu “Lekarze”, w którym występuje, nie może ona podawać do wiadomości publicznej informacji o swoim honorarium. Za ujawnienie grożą jej dotkliwe kary.

Jak można się domyślać, ani Bujakiewicz, ani komitet Ryszarda Grobelnego, “Teraz Wielkopolska”, z którego kandydowała, nie wzięli pod uwagę takiej sytuacji. Wczoraj aktorka osobiście złożyła stosowne pismo w kancelarii Sejmiku, rezygnując tym samym z mandatu, jaki jej przysługiwał.

Zgodnie z prawem, mandat wygaśnie dopiero 26 stycznia. Wtedy właśnie odbędzie się sesja, podczas której radni podejmą uchwałę o wygaśnięciu jej mandatu. Po wypełnieniu wszelkich procedur, komisarz wyborczy przekaże mandat kolejnej osobie na liście – w tym przypadku będzie to były wiceprezydent miasta Poznania, Mirosław Kruszyński.

Katarzyna Bujakiewicz na WSHNiD - Poznań 26.02.2014 r. Foto: Karolina Kiraga

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz