Stare Miasto

Budynki szpitala przy ul. Szkolnej sprzedane

Dziedziniec dawnego szpitala im. Strusia  Foto: lepsyzPOZNAN.pl / tab

Po wielu latach starań udało się wreszcie sprzedać budynki, w których kiedyś mieścił się szpital im. Strusia. Lista chętnych na przejęcie tej nieruchomości leżącej w ścisłym centrum Poznania była bardzo krótka.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, choć spodziewano się, że zainteresowanie będzie większe. Cena wywoławcza wynosiła 40.000.000,00 złotych, a zaproponowana przez firmę Medisystem 4.400.000,00 złotych.

Niektóre z budynków znajdujących się na tym terenie są zabytkami. Część wylicytowanej kwoty zostanie obniżona o połowę. Ostatecznie firma zapłaci za całość niecałe 38.000.000,00 złotych.

Warszawska firma, która wygrała przetarg stała się właścicielem terenu o powierzchni ponad 1 ha oraz 11 budynków, które znajdują się na tej działce. W najwyższym, czteropiętrowym znajdował się szpital. Do teraz działa tu jeszcze Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Jest na tym terenie również między innymi dawna willa Hipolita Cegielskiego. Między budynkami są również zabytkowe, dawne mury obronne Poznania, które są częściowo widoczne (zdjęcie poniżej).

Firma Medisystem od ponad 14 lat zajmuje się między innymi rehabilitacją stacjonarną i opieką długoterminową. Jest właścicielem 7 placówek, które świadczą takie usługi medyczne.

Fragment murów obronnych na dziedzińcu dawnego szpitala im. Strusia

Użyte w artykule zdjęcia: lepsyzPOZNAN.pl / tab, lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz