POZnań

Budują wieżę Gargamela. Jutro wielkie burzenie!

Budowa kartonowej wieży Zamku Gargamela  Foto: Stowarzyszenie Plac Wolności

Zburzenie zamkowej wieży rozpocznie tegoroczną edycję Festiwal Teatralnego Malta. W piątek o 19:30 na placu Wolności runie kartonowa konstrukcja fragmentu Zamku Przemysła, zwana wieżą Gargamela.

Elementy wieży powstają w ramach warsztatów prowadzonych przez francuskiego artystę Oliviera Grossetête’a, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. A już dzisiaj 20-metrowa budowla stanie na placu Wolności. Przez cały dzień będzie trwała budowa, do której można się włączyć w każdej chwili!

Wieżę Zamku Przemysła odbudowano w latach 2011–2013 na podstawie skąpych źródeł historycznych. Jedni ją lubią, inni nie mogą na nią patrzeć. Wywrotowe i wspólnotowe otwarcie festiwalu stanie się impulsem do rozmowy na temat symbolicznego znaczenia architektury Poznania. W debacie o 17:00 na placu Wolności udział wezmą: Piotr Sarzyński, Jerzy Szczepaniak-Dzikowski, poprowadzi ją Kuba Głaz.

Ze względów bezpieczeństwa, w związku z charakterem wydarzenia między godziną 19:15 a 21:15 trasa przy placu Wolności będzie zamknięta.

Od jutra rusza także aplikacja mobilna Malta Festival Poznań. Znajdzie się tam kalendarium wydarzeń, informacje na temat maltańskich gadżetów i dostępności miejsc festiwalowych dla osób z niepełnosprawnościami. Aplikacja o nazwie Malta Festival Poznań jest dostępna na Google Play lub App Store.

fot. Stowarzyszenie Plac Wolności

Użyte w artykule zdjęcia: Stowarzyszenie Plac Wolności , Maciej Zakrzewski / Malta Festival

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz