Firma

Buderus z Tarnowa Podgórnego częścią Boscha

Logano G244  Foto: Buderus

Logano G244 Foto: BuderusFirma Buderus Technika Grzewcza z Tarnowa Podgórnego połączyła się niedawno ze spółką Robert Bosch w Warszawie. Teraz wszelkie dotychczasowe prawa i obowiązki spółki spod Poznania przejęła spółka ze stolicy.

Jesteśmy przekonani, że konsolidacja obu spółek umożliwi realizację strategii koncernu tj. wzmocnienie pozycji Bosch Termotechnika na polskim rynku oraz dalszy dynamiczny rozwój i pełne wykorzystanie potencjału rynku w czasach rosnącej konkurencji – stwierdziła Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch.

Grupa Bosch w Polsce oferuje między innymi urządzenia grzewcze pod markami Junkers i Buderus. Ta ostatnia firma jest już od roku 2003 częścią Grupy Bosch w wymiarze światowym i lokalnym.

Akwizycja firmy Buderus przez koncern Boscha umożliwiła rozszerzenie portfela produktowego i kanałów dystrybucji Bosch Termotechnika, a w konsekwencji umocnienie pozycji firmy na światowych rynkach – wyjaśniają przedstawiciele koncernu Bosch..

Formalne włączenie Buderusa do struktur Boscha w Polsce w drodze połączenia przez przejęcie jest naturalną konsekwencją postępującej konsolidacji. Firma chce w Polsce utrzymać obie marki, a więc Junkers i Buderus. Zachowana zostanie ich oferta produktowa i system dystrybucji.

Ma to pozwolić na stworzenie atrakcyjniejszej oferty, a także na ściślejszą współpracę, wymianę doświadczeń oraz uzyskanie przez Buderusa dostępu do wiedzy i narzędzi Grupy Bosch, która jest światowym liderem w dziedzinie termotechniki – podkreślają przedstawiciele Boscha.

Co takie połączenie może oznaczać dla klientów korzystających z urządzeń firmy Buderus? Teoretycznie nic. Z nieoficjalnych rozmów, między innymi z serwisantami, wiemy że oznaczać to może jeszcze wyższe ceny na przykład części zamiennych. Te podrożały już przed połączeniem obu firm, ale w październiku zmieniły się podobno również warunki współpracy z autoryzowanymi partnerami.

Logano G244 , Logalux L Foto: Buderus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz