POZnań

Boże Ciało na drogach

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPodczas święta Bożego Ciała wierni uczestniczą w procesjach, które są organizowane często na ulicach. To oczywiście wymusi zmiany w organizacji ruchu. Największe związane będą z centralną procesją, która przejdzie z kościoła Bożego Ciała do Katedry.

Centralna procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Bożego Ciała po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 10:00. Wierni przejdą ulicami Krakowską, Garbarami, Wielką i przez Chwaliszewo na Ostrów Tumski. Uroczystości zakończą się około godziny 13:00.

Wszystkie te ulice będą zamknięte przed przejściem procesji, a samochody będą mogły z nich korzystać dopiero po przejściu wiernych.

Przypominamy kierowcom, że od godziny 6:00 obowiązuje zakaz zatrzymywania się na trasie procesji – podkreśla Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich – samochody parkujące w miejscach niedozwolonych zostaną usunięte na koszt ich właścicieli.

Dodaje również, że odpowiednie oznakowanie drogowe znajduje się już na planowanej trasie procesji.

Informujemy również, że w związku z innymi, zaplanowanymi w tym dniu procesjami, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, wystąpią utrudnienia w ruchu także w innych rejonach miasta.

Zobacz tutaj jakie zmiany zostaną wprowadzone w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz