Sport

Box Logistics Waterpolo Poznań zakończyło sezon na 4. miejscu

Box Logistics Waterpolo Poznań - ŁSTW OCMER Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ostatniej kolejce ligowej, która została rozegrana na basenach sportowych Term Maltańskich drużyna z Poznania przegrała dwukrotnie z ŁSTW OCMER Łódź.

Oba spotkania były bardzo wyrównane. Zarówno w pierwszym jak i drugim meczu poznaniakom zabrakło jednej bramki, aby doprowadzić do remisu. Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:11, a niedzielne wynikiem 8:9. Najlepszymi zawodnikami tego dwumeczu w drużynie z Poznania zostali Tomasz Różycki oraz Bartłomiej Kowalewski.

Box Logistics Waterpolo Poznań kończy sezon na 4 miejscu. Brązowy medal zdobywają łodzianie, srebrny drużyna ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom, a tegorocznym Mistrzem Polski zostaje drużyna AZS Uniwersytet Warszawski.

Zagraliśmy dwa ciężkie mecze z drużyną z Łodzi, niestety oba przegrane jedną bramką. W naszej grze zabrakło konsekwencji i zdecydowania. Porażki w takim wymiarze bardzo bolą i pewnie długo nie dojdziemy do siebie. Ciężko pracowaliśmy cały sezon i wymarzonego medalu nie udało się zdobyć, mimo tego, że wystarczyło wygrać jeden z dwóch meczy. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i grę podczas tego sezonu. Dziękuję Wydziałowi Sportu UMP oraz sponsorom i partnerom w tym firmie Box Logistics za okazane nam wsparcie. Jak emocje opadną i odpoczniemy, zaczniemy myśleć jak wszystko zorganizować w przyszłym sezonie.- mówi prezes klubu i zawodnik Tomasz Różycki

VI kolejka grupy mistrzowskiej Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2020/21:

Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁSTW OCMER Łódź

I mecz: sobota29.05.2021, godz. 19:00

Wynik: 10:11 (3:1,2:3,2:4,3:3)

Strzelcy bramek: Bartłomiej Kowalewski – 4, Tomasz Różycki – 2, Jan Oleksów – 1, Michał Machniewski – 1, Karol Walkowiak – 1, Marcin Drula – 1.

MVP: Tomasz Różycki

II mecz: niedziela 30.05.2021, godz. 12:30

Wynik: 8:9 (3:4,2:2,2:1,1:2)

Strzelcy bramek: Tomasz Różycki – 4, Bartłomiej Kowalewski – 3, Jan Oleksów – 1.

MVP: Bartłomiej Kowalewski

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań i lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz