DLA STUDENTA

Bogumiła Kaniewska nowym rektorem UAM

Wybór nowego rektora UAM  Foto: fb / UAM

Kolegium elektorów składające się z 210 przedstawicieli poszczególnych grup pracowników, studentów i doktorantów UAM wybrało dzisiaj nowego rektora tej Uczelni.

Wybory Rektora na kadencję 2020-2024 rozpoczęły się w poniedziałek (29.06) o godzinie 10:00, a około 14:00 ogłoszono wyniki.

O funkcję rektora UAM ubiegało się swoje kandydatów: prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, literaturoznawczyni i polonistka, obecna prorektor ds. studenckich oraz prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, fizyk, prorektor kierujący Szkołą Doktorską UAM.

prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska Foto: Maciej Nowaczyk
prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska

Kolegium elektorów zdecydowało w głosowaniu, że nowym rektorem zostanie prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Bogumiła Kaniewska zawodowo związana jest z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej UAM. Jako badacz specjalizuje się w historii literatury, literaturze współczesnej i teorii literatury.

Jest autorką blisko 100 prac naukowych – książek i artykułów. Jest także tłumaczką prozy anglojęzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem prozy dziecięcej, która stanowi jej wielką pasję.

W latach 2012-2016 prof. Bogumiła Kaniewska pełniła funkcję dziekana Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, a od 2016 – prorektora UAM ds. studenckich.

Nowy rektor UAM rozpocznie urzędowanie 1 września 2020 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: fb / UAM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz