POZnań

Bimby na Bałtyk wrócą w czwartek

Autobus-linii-63-przy-Kaponierze  Foto: ZTM

Zgodnie z zapowiedziami 13 września skończyły się prace drogowe przy tzw. węźle Bałtyk. Ruch kołowy wrócił na ul. Roosevelta w sobotę, 14 września.

W zeszły weekend rozpoczęły się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ul. Roosevelta. Prace podzielono na etapy, podczas których zmienione zostały trasy autobusów i tramwajów. Odbywały się one w ramach gwarancji i poprawiły jakość przejazdów przez torowiska.

Pierwszy etap trwał dwa dni, 7-8 września. Druga część prac zaczęła się w poniedziałek, 9 września, i potrwa do 18.09.

Naprawiana jest nawierzchnia drogowa torowiska na ul. Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz ze skrzyżowaniem ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk).

Do 18 września cały czas zmienionymi trasami będzie jeździło osiem dziennych linii tramwajowych – 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18. Nie przejeżdżają one przez węzeł Bałtyk u zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. W celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej uruchomiono zastępczą linię autobusową “za tramwaj” T6 na trasie: Bałtyk (przystanek tymczasowy na jezdni) – rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Powrót przez ulice: Szylinga, Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką do ronda Kaponiera.

Od porannych kursów 19 września wszystkie tramwaje wrócą na swoje stałe trasy.

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz