Ogrody

Bimba na ogrody pojedzie 1 września

Remont Dąbrowskiego z lotu drona (4)  Foto:

Udało nam się w ciągu kilku dni zrobić to, co Balzoli nie udało się przez ponad dwa miesiące – powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, podsumowując stan prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego/Przybyszewskiego/Żeromskiego.

Kilka dni temu na skrzyżowaniu zakończono wylewanie płyty, na której zostaną położone tory. Teraz płyta musi sezonować 48 dni, dlatego na skrzyżowaniu nie widać ludzi i niewiele się tam dzieje.

Za kilka dni, gdy płyta się wzmocni, zaczniemy regulować zwrotnice – wyjaśnia Maciej Wudarski. – Priorytetem jest udrożnienie trasy dla komunikacji publicznej w kierunku Ogrodów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wykonawcy tej części prac, czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, uruchomienie trasy tramwajowej na Ogrody ma nastąpić 1 września, a ponieważ prace toczą się zgodnie z planem, wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany. Został już także, zgodnie z zapowiedziami, ogłoszony przetarg na dokończenie części drogowej tej inwestycji. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, który dokończy budowę i jeśli w czasie trwania prac dopisze pogoda, wówczas samochody będą mogły przejechać przez Dąbrowskiego w pierwszych dniach września.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz