Nowe Miasto Stare Miasto

Biletomat

Biletomat na PeSTce  Foto:

Biletomat na PeSTceDobrze, że są. Szkoda, że jest ich tak mało (40 na cały Poznań). Niestety nie zawsze działają. I to jest ich największy problem. Nikt nie miałby żadnych przeciwskazań gdyby można było dodzownić się pod podany numer Działu Obsługi Biletomatów ZTM i otrzymac pomoc. Teraz powstaje pytanie co się stanie z pasażerem, który np. w niedzielę wieczorem na przystanku PeSTki nie kupił biletu – chciał, miał przygotowane pieniądze. Tylko biletomat odwdzięczył się komunikatem, o najbliższym punkcie, gdzie może kupić bilet. Zastanawiam się po co on się tam kurzy, skoro nie można nic w nim kupić? Telefon ZTM milczy jak zaklęty – przecież mamy niedzielę, to nikt nie pracuje. Centrala MPK zeznaje, że i owszem do ZTM można się dodzwonić ale tylko w wyznaczonych godzinach.
Przyszły mi do głowy ptania do ZTM, rzecznik otrzymał taki sam zestaw, zobaczymy co odpowie – czy telefon Działu Obsługi Biletomatów obsługują osoby potrafiące rozmawiać w innych językach? Dlaczego telefon nie działa 24 godziny na dobę? Co dzieje sie gdy biletomat wyda nieczytelny bilet? Co ma zrobić osoba, która nie może kupić biletu w nieczynnym biletomacie? Dlaczego pomoc w biletomatach nie jest w wybranym (obcym) języku?

Aktualizacjia – przyszła odpowiedź z ZTM

Wprowadzane będą nidługo nowe funkcjonalności – nie tylko będa zdobić miasto, sprzedawać bilety, doładowywać KOM-Karty (opcja testowana obecnie w niektórych biletomatach) ale także będą informować o rozkładzie jazdy MPK. Mówiąc krótko mają być pmocne.

Zdarza się, że biletomat zawiedzie i warto zgłosić awarię – niestety telefon Działu Obsługi Biletomatów czynny jest od 8.30 – 15.30. Żeby nie było za dużo tego dziegciu to obcokrajowcy mogą porozumieć się z pracownikami w języku niemieckim. Szkoda tylko, że żaden z obcokrajowców odwiedzających nasze miasto jeszcze się nie odważył zadzwonić – zdaje się, że należy to odczytywać, że ordnung jest i wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.

Jeżeli podczas codziennego użytkowania zdarzy się wam nieczytelny bilet zapamiętajcie ten adres ZTM ul Grunwaldzka lub Biuro Obsługi Biletomatów ul. Głogowska 133.

I na koniec niestety nieczynny biletomat nie zwalnia z obowiązku posiadania biletu.

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • człowieku – jak jedziesz do niemiec do rozmawiasz po polsku z obsługą w hotelu? nie – rozmawiasz po niemiecku, więc jak ktoś do nas przyjedzie, to niech z biletomatem nauczy się rozmawiać po polsku! 😉

  • to ja mam jeszcze jedno pytanie do rzecznika – kiedy będzie można kupić bilet u kierowcy (mając tak jak w krakowie odliczone pieniądze)?

  • ja proponuje konkurs, znajdź biletomat! Jakaś porażka, blisko browaru, ale totalnie poza linią przemieszczania się, ukryty za parkującymi samochodami. |Żaden mądrala – nawet ten, co kiedyś mówił, że jak do innego miasta jeździ to ma już bilety (a Rusak się nazywa) nie wpadł na to, żeby na najbliższym przystaniu umieścić info – najbliższy bankomat tu i tu!

  • Heheheheh, konkurs mi się podoba 🙂 Ale to trzeba kilku obcokrajowców, którym nazwy ulic nic nie powiedzą. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej wszytskie niezależnie od miejsca wskazywały najbliższy punkt zakupy biletów na Głogowskiej 😉 Już widzę piechura z Jana III Sobieskiego idącego kupić bilet właśnie tam.
    Póki co czekam na odpowiedź z ZTM-u.