Bilet Aglomeracyjny? – prace trwają

mpk  Foto:

mpkW tym roku powinna nastąpić reorganizacja funkcjonowania komunikacji gminnej. W przygotowaniu są różne koncepcje, m.in. zakładające wydłużenie linii miejskich z Poznania do Skórzewa czy zmian w kursowaniu linii 108.
Na ostatniej sesji, Rada Gminy Dopiewo podjęła uchwałę w sprawie porozumienia międzygminnego z Miastem Poznań w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
Po podjęciu podobnej uchwały przez Radę Miasta Poznania, Gmina Dopiewo oraz Zarząd Transportu Miejskiego (w imieniu Miasta Poznania) podpiszą porozumienie, na podstawie którego poznański przewoźnik przejmie obowiązki prowadzenia komunikacji publicznej na terenie Gminy.
Rozważane jest także przedłużenie miejskich linii 77 i 59. Zdaniem ZTM będzie to możliwe po zakończeniu modernizacji skrzyżowania ulic Złotowskiej, Malwowej i Poznańskiej w Skórzewie. Brane pod uwagę jest m.in. przeniesienie dotychczasowego przystanku końcowego linii 59 z Ławicy do Skórzewa (w okolice kościoła).
Warto też zaznaczyć, że ZTM pracuje nad utworzeniem Związku Komunikacyjnego Aglomeracji Poznańskiej. W październiku ubiegłego roku podpisano w tej sprawie list intencyjny z Luboniem, Puszczykowem, Mosiną i Murowaną Gośliną. Wolę przystąpienia do związku wyraziły także cztery inne gminy: Buk, Dopiewo, Śrem oraz Wągrowiec. Trwają uzgodnienia dotyczące statutu związku oraz propozycji przepływów środków finansowych. Jednym z założeń projektowanego przedsięwzięcia jest wprowadzenie jednego biletu, obowiązującego zarówno na liniach podmiejskich jak i przebiegających w ścisłym centrum Poznania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz