POZnań

Bieg Wings for Life już w niedzielę!

Wings For Life World Run  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dokładnie 6.000 osób stanie na starcie Wings for Life. Ta charytatywna impreza zostanie zorganizowana w Poznaniu już po raz czwarty. Dokładnie o tej samej godzinie bieg rozpocznie się jeszcze w 23 innych miastach na całym świecie.

Tym razem wszystkie bejmy wpłacone przez uczestników jako opłaty startowe zostaną przekazane na badania nad rdzeniem kręgowym.

Bieg jest o tyle nietypowy, że jego uczestnicy uciekać będą przed metą, czyli samochodem, który wyruszy dokładnie 30 minut po biegaczach. Doganiając uczestników będzie kończył ich udział w tej imprezie.

Za kierownicą samochodu pościgowego zasiądzie Adam Małysz – informują organizatorzy biegu – ikona polskich skoków narciarskich, kierowca ścigający się między innymi w rajdzie Dakar, wyruszy na drogi Wielkopolski dokładnie 30 minut po starcie globalnego, charytatywnego biegu.

Podczas poprzedniej edycji biegu w Poznaniu najlepszy wynik osiągnął Tomasz Walerowicz, którego meta dogoniła, gdy przebiegł 71,12 km! Swoich sił spróbuje także i tym razem.

Wings for Life World Run odbywa się w 24 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą.

Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym – podkreślają organizatorzy – w spólna idea jednoczy pełen przekrój uczestników od laików, przez amatorów biegania, po profesjonalnych zawodników.

Poznański bieg Wings for Life rozpocznie się na terenie Malty na placu przed nową trybuną w niedzielę 7 maja o godzinie 13:00.

Wings For Life World Run

11:30 – 12:00 – spotkanie drużyn z kapitanami (przy Biurze Zawodów)
11:45 – 12:30 – wejście do oznaczonych boksów startowych, zgodnie z informacją otrzymaną w Biurze Zawodów
12:30 – wspólna rozgrzewka w boksach startowych
13:00 – start Wings for Life World Run

Wings for Life World Run

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Łukasz Nadraczew / Wings for Life World Ru

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz