Aglomeracja Sport

Bieg Na Tak – „Run of Spirit”

VI Bieg Na Tak  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak


Bieg Na Tak to jedna z niewielu, o ile nie jedyna tego rodzaju inkluzyjna impreza w Polsce, w której osoby z niepełnosprawnościami biorą udział na tych samych zasadach, co osoby pełnosprawne. Bieg jest przygotowany w taki sposób aby każda osoba z każdym rodzajem niepełnosprawności – obok osób pełnosprawnych – mogła pokonać wybrany przez siebie dystans.

Podczas biegu prowadzone są akcje i zbiórki, z których środki przekazywane są na cel charytatywny: prowadzenie działalności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, opiekuńczej i edukacyjnej na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Bieg Na Tak składa się z 8 różnych kategorii biegowych, dzięki czemu w imprezie udział mogą wziąć dzieci od 2 roku życia, młodzież, osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

Tworzymy miejsce gdzie oprócz ducha rywalizacji będzie można znaleźć ducha dobrej atmosfery. Strefa gastronomiczna, strefa dziecka, strefa zdrowia i wiele innych atrakcji znajdziecie 23 kwietnia w godzinach 10:00 – 15:00 nad poznańskim Jeziorem Maltańskim! Będzie możliwość zjedzenia kiełbaski z grilla, napić się kawy, a także uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – zapraszają organizatorzy przedsięwzięcia.


Podczas wydarzenia będzie można również nabyć ręcznie robione mydełka i ceramikę przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Krzemień, ręcznie malowane koszulki przez artystów Galerii Tak.

VI Bieg Na Tak Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak


Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz