POZnań

Biblioteka Raczyńskich otwiera się dla czytelników

Naramowicka filia Biblioteki Raczyńskich  Foto: Biblioteka Raczyńskich

Po długiej przerwie ponownie będziemy mogli zwrócić już przeczytane i wypożyczyć nowe książki zamówione telefonicznie lub mailowo. Biblioteka otworzy się w poniedziałek 18 maja, a pracowników i osoby korzystające z zasobów obowiązywać będą oczywiście zasady mające chronić wszystkich przed zakażeniem.

Co ważne, jeśli chodzi o wypożyczone już książki, termin ich zwrotu zostaje przedłużony do 1 czerwca, ale opłaty naliczone do 10 marca będziemy musieli wpłacić.

W Bibliotece obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, a także dwumetrowy odstęp między czytelnikami. Obowiązuje również limit czytelników mogących jednocześnie przebywać w bibliotece. Przyjęto zasadę, że przy stanowisku obsługi może stać jedna osoba.

Na terenie biblioteki nieczynne będą szatnie i toalety oraz winda w gmachu głównym oraz czytelnie i kąciki czytelnicze w filiach, nie będzie możliwości korzystania z komputerów czytelniczych – informuje dyrekcja Biblioteki – zawieszone pozostają działania kulturalne i edukacyjne oraz akcje Książka dla seniora i Czytanie bez barier.

Niektóre filie nadal pozostaną jednak zamknięte do odwołania. Dotyczy to filii zlokalizowanych w szkołach, a więc Filii 35 przy ul. Druskiennickiej, Filii 52 na os. Czecha, Filii 63 przy ul. Żonkilowej oraz Filii 32 na os. Armii Krajowej. W tym przypadku termin wypożyczonych tam zbiorów będzie sukcesywnie przedłużany aż do momentu otwarcia.

Wszystkie oddane przez nas książki podlegać będzie 7 dniowej kwarantannie.

W związku z zawieszonym wolnym dostępem do półek, wypożyczenia realizujemy w oparciu o zamówienia telefoniczne lub mailowe – dodają pracownicy Biblioteki Raczyńskich – przy składaniu zamówień prosimy o podanie autora, tytułu zamawianych pozycji oraz o dokładne sprawdzanie statusu i lokalizacji zamawianych egzemplarzy w katalogu online.

Pozycje zamówione w danym dniu do godziny 18:00 będą realizowane w kolejnym najbliższym dniu roboczym. Pozycje zamówione po tej godzinie będą realizowane w drugim dniu roboczym. Zamówienie należy odebrać w ciągu dwóch dni roboczych w godzinach otwarcia placówki, a nieodebrane w terminie zamówienia będą anulowane.

Użyte w artykule zdjęcia: Biblioteka Raczyńskich,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz