Aglomeracja

Bezpieczny rower

Bezpieczny rower  Foto: Komenda Miejska Policji

Bezpieczny rower Foto: Komenda Miejska PolicjiNowy sezon rowerowy powoli się rozkręca. Jednak zwiększona liczba jednośladów na drogach i w parkach, to również większe ryzyko, że złodzieje mogą się zainteresować naszą własnością. Dlatego Policja wspólnie ze Strażą Miejską zorganizowały działania prewencyjne pod nazwą „Chroń rower przed złodziejem”.

Rozpoczął się okres rowerowych wycieczek. Piękna wiosenna aura sprawiła, że na terenie miasta i poza nim możemy spotkać wielu rowerzystów. Rower, to coraz popularniejszy pojazd, nie tylko służący do “zwykłej komunikacji”, dzięki której możemy uniknąć ulicznych korków. Jest to też sposób zapewniający wspaniałą rekreację, umożliwiający małe i wielkie podróże w niedostępne dla samochodu ciekawe miejsca. Musimy pamiętać, że sezon rowerowy to także sezon dla złodziei. Chrońmy swoje mienie stosując odpowiednie zabezpieczenia.

Wyruszając na wycieczkę pamiętajmy o pilnowaniu naszego mienia i jego odpowiednim zabezpieczaniu, tak aby wyprawa nie zakończyła się przykrym incydentem. Dla złodzieja, który tylko czeka na okazję do kradzieży, rower jest cennym łupem. Pamiętajmy zatem, żeby każdorazowo zabezpieczać swój jednoślad. Stosujmy zabezpieczenia mocujące go do stałych elementów, np. przed sklepem lub domem. Każdorazowo należy zabierać ze sobą takie elementy jak liczniki, saszetki, czy kaski rowerowe – przestrzega Monika Witt z Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz