Stare Miasto

Będzie remont torów, bimby zmieniają trasy

Nowa organizacja ruchu w rejonie pl. Wiosny Ludów  Foto: UMP

Tramwaje jeżdżące przez centrum miasta będą musiały zmienić swoje trasy. Powodem będzie montaż tymczasowego torowiska na placu Wiosny Ludów. Prace rozpoczną się w sobotę 20 marca i trwać będą 3 tygodnie.

Swoje trasy zmienią bimby jeżdżące na liniach 3, 5, 6, 9, 16, 18 i 201. Uruchomione zostaną dodatkowe linie 36 i 96.

Podczas prac ekipy MPK zamontują nowy łuk w części torowiska na placu Wiosny Ludów. Związane jest to z planowanym rozpoczęciem realizacji kolejnego etapu modernizacji ulicy Św. Marcin od ul. Ratajczaka oraz Al. Marcinkowskiego do Placu Wolności. Na jezdni zostanie ułożony pojedynczy tor wraz z rozjazdami. Dodatkowo zmodyfikowana zostanie istniejąca w tym rejonie sieć trakcyjna tak, aby umożliwić poruszanie się tramwajów po nowym torze.

Tymczasowy łuk połączy dzisiejszy tor na ul. Lewandowskiej w kierunku ul. Podgórnej z torem na pl. Wiosny Ludów w kierunku ul. Strzeleckiej. 

To usprawnienie umożliwi przejazd pomiędzy trasą przez most Świętego Rocha i ulicą Strzelecką, a tym samym poprowadzenie ruchu tramwajowego pomiędzy węzłami Kórnicka i AWF – tłumaczy Jan Gosiewski z poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego – układ tramwajowy zyska dzięki temu większą elastyczność podczas prowadzenia prac w centrum.

W przyszłości rozważana jest realizacja stałego układu torowego zapewniającego funkcjonowanie łuków w relacji łączącej ul. Strzelecką i ul. Lewandowskiej w obu kierunkach.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz