Miłostowo Nowe Miasto Osiedle Warszawskie POZnań

Będzie nowy przystanek tramwajowy!

Trasa Warszawska  Foto: ZTM

Od najbliższej soboty, 1 lutego po zakończeniu prac budowlanych i pozytywnym odbiorze technicznym – na trasie tramwajowej do Miłostowa zostanie uruchomiony nowy przystanek Mogileńska. Jednocześnie, na wniosek lokalnych rad osiedli – testowo pozostawiony zostanie dotychczasowy przystanek tramwajowy Pusta, znajdujący się bliżej pętli na Miłostowie.

Nowy przystanek tramwajowy Mogileńska znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Mogileńskiej, bezpośrednio przy przystanku autobusowym o takiej samej nazwie, co ułatwi pasażerom przesiadki z tramwaju na autobus i odwrotnie.

Lokalizacja została zatwierdzona w 2018r. na wniosek części mieszkańców. Przystanek znajduje się dużo bliżej budynków mieszkalnych oraz ułatwia łączenie różnych form transportu (tramwaj-autobus). Duże znaczenie miał także fakt przeniesienia lokalizacji siedzib Urzędu Skarbowego i Urzędu Celnego, co znacznie zmniejszyło wykorzystanie znajdującego się dalej od skrzyżowania przystanku tramwajowego Pusta. Dlatego wraz z otwarciem przystanku Mogileńska, obecny przystanek Pusta miał zostać zlikwidowany.

W międzyczasie pojawiły się głosy mieszkańców, poparte oficjalnym wnioskiem Rady Osiedla Warszawskie – Pomet – Maltańskie o testowe pozostawienie obu przystanków. Dlatego ZTM będzie sprawdzał frekwencję na przystanku Pusta, aby uzyskać potwierdzenie czy jest on faktycznie potrzebny. Po zakończeniu pomiarów nie jest wykluczone, że likwidacja przystanku Pusta dojdzie do skutku, z uwagi na jego niewielką odległość od nowego przystanku Mogileńska.

Ponieważ dodatkowy przystanek oznacza wyższy koszt przejazdu w przypadku opłacania podróży z tPortmonetki na karcie PEKA dla pasażerów z rejonu Antoninka, Kobylepola lub Zielińca, ZTM poprosił o opinię także Radę Osiedla Antoninek – Kobylepole – Zieliniec. Samorząd lokalny również poparł ideę testowego pozostawienia obu przystanków.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz