BizNews SieBuduje

Będzie hotel na poznańskim lotnisku

Nowy terminal pasażerski na Ławicy - Poznań 28.05.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Na poznańskim lotnisku wybudowany zostanie 3-gwiazdkowy hotel. Znajdzie się w nim 120 niewielkich pokoi. Pierwszych gości przyjąć ma w 2019 roku.

Będzie to hotel sieci Moxy, marki należącej do Marriott International. Ma być odpowiedzią na potrzeby generacji Y jak wyjaśniają inwestorzy.

W Poznaniu zdecydowaliśmy się na tę markę, gdyż jest to wspaniały brand dla Poznania, będącego miastem otwartym na młodych ludzi, a taką marką, młodą jest Moxy – mówił Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Airport Development – sieć Marriott to lider na rynku hotelarskim, stąd hotel w standardzie tej sieci, a w swoich rozwiązaniach projektanckich nawiąże do tradycji Poznania.

Hotel Moxy, który powstanie w sąsiedztwie hali przylotów będzie mieć 120 pokoi o średniej wielkości 18 m², salę śniadaniową, bar oraz salę spotkań. Dla zmotoryzowanych gości przygotowanych też będzie ponad 80 miejsc parkingowych.

Do dyspozycji będzie również szybkie WiFi, gry planszowe, przekąski, muzyka i duże ekrany TV w pokojach przystosowane do podłączenia treści online i gier.

Odbiorcy to grupa ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu – wyjaśnia inwestor – co prawda podróżują już biznesowo, ale dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości, możliwością wyrażenia kreatywności.

Planowany hotel Moxy będzie pierwszym z grupy Marriott w Poznaniu. Podobne istnieją już przy lotniskach między innymi w Monachium, czy w Mediolanie.

Hotel Moxy w Berlnie

Głównym motywem inspiracji dla powstania hotelu był fakt, że należy rozwijać jednocześnie inne usługi pozalotnicze – komentował Mariusz Wiatrowski, Prezes poznańskiego lotniska – cieszę się, że z tak znanym operatorem, jakim jest sieć Marriott udało się nam podpisać umowę na realizację naszych planów inwestycyjnych. Dzięki temu pokazujemy, iż jest to więcej aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku.

Podpisanie umowy dotyczącej budowy hotelu na poznańskim lotnisku

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Moxy, Port Lotniczy Poznań Ławica

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz