Kostrzyn

Będzie boisko w Czerlejnie

boisko  Foto: sxc

Mieszkańcy Gminy Kostrzyn będą mieli wkrótce kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Powstanie ono w Czerlejnie między innymi dzięki przyznanym bejmom z Unii Europejskiej.

Cieszę się, że powstanie kolejny obiekt sportowy na terenie naszej gminy – powiedział Burmistrz Gminy Kostrzyn – po Gułtowach i Brzeźnie teraz czas na boisko przy szkole w Czerlejnie.

Umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią została już podpisana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Gminę Kostrzyn. Wcześniej wniosek ten został wybrany przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów jako projekt wpisujący się w Lokalną Strategię Rozwoju objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wpisuje się w to naszą ideę aby takie obiekty budować przy placówkach oświatowych i na dużych osiedlach – dodał Burmistrz Gminy Kostrzyn – dlatego chcemy to kontynuować i planujemy zaprojektować i realizować takie boiska jeszcze w Iwnie, Siekierkach i Kostrzynie.

Wszystkie istniejące, jak i planowane boiska będą służyć nie tylko uczniom tutejszych szkół, ale będą dostępne również dla wszystkich mieszkańców. Budowa boiska w Czerlejnie kosztować będzie 356.335,69 złotych i otrzyma maksymalną możliwą kwotę dofinansowania wynoszącą aż 226.736,00 złotych. Boisko ze sztuczną nawierzchnią ma być gotowe w pierwszym półroczu 2018 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc, UMiG Kostrzyn

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz