BizNews POZnań

Będą wiedzieli co myślą internauci!

Connected_internet  Foto:

Twórcy UsabilityTools – opracowanego w Poznaniu narzędzia do badania użyteczności stron internetowych pozyskali inwestorów. Dzięki otrzymanej od trzech funduszy kwocie miliona złotych będą mogli z powodzeniem konkurować z innymi tego rodzaju narzędziami na arenie międzynarodowej.

UsabilityTools udostępnia narzędzia, dzięki którym można dowiedzieć się, co myślą użytkownicy danej strony oraz jak zachowują się w jej obrębie. Obecnie platforma oferuje 10 różnych narzędzi do zdalnego badania użyteczności. Ze względu na swoją różnorodność, wybrane narzędzia mogą z powodzeniem zostać wykorzystane na każdym etapie rozwoju produktu lub usługi.

Connected_internet

Rozwiązanie przeznaczone jest dla właścicieli stron e-commerce, osób zajmujących się konwersją oraz specjalistów z branży user experience. – Mówi Bartosz Mozyrko, jeden z twórców UsabilityTools. Nasze rozwiązanie jako jedyne na rynku łączy dwa typy informacji: o zachowaniu ludzi oraz ich opiniach. – Dodaje.

Udziały w nowopowstałej spółce zostały podzielone na trzy wspierające fundusze SpeedUp Innovation i Xevin Investments oraz Cube Group

Zdecydowaliśmy się na wspólną inwestycję, ponieważ dzięki temu spółka otrzyma wzmocnione wsparcie know how. Da nam to możliwości lepszego zarządzania ryzykiem i zwiększy możliwości osiągnięcia zakładanych celów. – Mówi Bartłomiej Gola, Partner Zarządzający SpeedUp Venture Capital Group.

Z UsabilityTools korzysta obecnie kilkaset firm z Polski i zagranicy – głównie duże firmy z branży IT. Niedawno narzędzie zostało zintegrowane z międzynarodowym panelem badawczym CINT. Dzięki temu użytkownicy UsabilityTools mogą błyskawicznie rekrutować i badać ludzi z całego świata. W badaniach może uczestniczyć do 7 milionów panelistów z ponad 50 krajów, a wyniki badania zaczynają się pojawiać w kilka godzin od jego uruchomienia.

Narzędzie jest nieustannie udoskonalane na podstawie informacji otrzymywanych od klientów. W najbliższym czasie wzbogacone zostanie o moduł umożliwiający współpracę różnych firm zorientowanych wokół jednego projektu. Aplikacja będzie też rozwijana w kierunku jej wykorzystania na urządzeniach mobilnych.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz