Sport

BAKERO O MECZU Z MENCHESTEREM

José Mari Bakero  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

W José Mari Bakero Foto: lepszyPOZNAN.pl / agkilka godzin po zaprezentowaniu szerszemu gronu nowego trenera Lecha Poznań Jose Maria Bakero odbyła się konferencja z jego udziałem. Dotyczyła ona założeń taktycznych na dzisiejszy mecz z Manchesterem City.

Padło wiele pytań lecz niewiele konkretnych odpowiedzi. Fakt zbyt wielu konkretów nie można się spodziewać po osobie, która prowadzi zespół oficjalnie od wczorajszego południa.

Trener Bakero zapytany przez jednego z hiszpańskich dziennikarzy czy półtora dnia na przygotowanie drużyny do meczu to przypadkiem nie za mało, skwitował: “Dobrą porą na przejęcie drużyny jest lato albo zima bo to martwa część sezonu”.

Na pytanie dotyczące tego jak trener bez doświadczenia trenerskiego w rozgrywkach europejskich przekonał władze Lecha do siebie powiedział “Lech Poznań zadzwonił do mnie. Bardzo się cieszę że będę mógł prowadzić ten zespół bo to będzie dla mnie ogromne wyzwanie”. Przypomnijmy że Bakero ma ogromne doświadczenie jako piłkarz. Jednak jako trener dokonań nie ma żadnych. W Polsce jest od 8 miesięcy i do tej pory trenował warszawską Polonię, którą uchronił przed spadkiem z Ekstraklasy, po czym został zwolniony z funkcji trenera. Jakiego fortelu użyje by zmotywować zawodników? “Powiem zawodnikom to co sam sobie mówiłem kiedy byłem piłkarzem. Grajcie jakby to był najważniejszy mecz w życiu. Chciałbym aby zespół dał z siebie wszystko, żeby grał nie tylko w Lidze Europejskiej ale i w Ekstraklasie za każdym razem jak puchar”.

Nowy szkoleniowiec Lecha nie zapowiada rewolucji podczas meczu z Menchesterem City “Chciałbym aby zespół dał z siebie wszystko, a zmiany oczywiście będą ale niewielkie.”

Podczas spotkania z dziennikarzami obecny był także kapitan Kolejorza Bartosz Bosacki, który potwierdził gotowość na dzisiejsze spotkanie.

O godzinie tuż przed godziną 19:00 zapraszamy na relację na żywo ze stadionu przy Bułgarskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz