POZnań

Auta mogą już korzystać z ulicy Słowiańskiej

Ulica Słowiańska  Foto: materiały prasowe / UMP

W sobotę, 6 marca, otwarty został przejazd ul. Słowiańską przez nowe torowisko trasy tramwajowej na Naramowice. Autobusy czterech linii dziennych i dwóch nocnych nie kursują już objazdami przez ul. Winogrady i Wilczak.

Planowane zmiany dotyczą tras autobusów komunikacji miejskiej. Linie nr 167, 174, 190 i 911 oraz nocne nr 214 i 224 pojadą przez ul. Szelągowską i Słowiańską. Przystanek autobusowy Wilczak (zlokalizowany przy ul. Szelągowskiej) zostanie przeniesiony na ul. Słowiańską (po skręcie w lewo, za przejściem dla pieszych). 

W związku z powrotem autobusów na ul. Słowiańską wróci stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Szelągowskiej i Winogrady. Oznacza to przywrócenie sygnalizacji, oznakowania i likwidację tymczasowego przystanku. Podobnie będzie na skrzyżowaniu ulic Murawa i Winogrady. Z kolei na skrzyżowaniu ulic Murawa i Słowiańskiej wróci m.in. śluza autobusowa dla kierunku Murawa – Słowiańska i przestaną działać tymczasowe przystanki przy skrzyżowaniu. Na ul. Słowiańskiej ponownie zaczną funkcjonować buspasy – od ul. Zagrodniczej w stronę Wilczaka oraz od ul. Zagrodniczej w kierunku ul. Murawa.

Zmiany organizacji ruchu

W nocy z 5 na 6 marca (z piątku na sobotę) przywrócony został dwukierunkowy przejazd przez ul. Słowiańską w rejonie pętli Wilczak. Otwarta została także jednokierunkowo ul. Naramowicka na odcinku od Wilczaka do ul. Serbskiej. Kierowcy będą mogli korzystać z wyremontowanej części ulicy, by dojechać do posesji przy ul Naramowickiej lub w skręcić w prawo w ul. Serbską i dalej w kierunku mostu Lecha i ul. Wilczak. 

Zamknięty bowiem zostanie odcinek tej ulicy między ul. Szelągowską a Ugory. Dojazd do posesji przy ul. Wilczak nr 68 będzie zapewniony przez plac budowy. Przejście dla pieszych na ul. Szelągowskiej przesunięte zostanie w kierunku południowym (między obecnym tymczasowym przystankiem a standardową lokalizacją).

W związku z zamknięciem ul. Wilczak wyznaczone zostaną objazdy. Z ul. Szelągowskiej w kierunku mostu Lecha będzie można przejechać przez ulice Naramowicką i Serbską. W odwrotnym kierunku, czyli do centrum z mostu Lecha, przejedziemy z ul. Serbskiej przez rondo Solidarności oraz ulice Murawa i Słowiańską do Szelągowskiej. W związku z pracami na skrzyżowaniu Serbskiej i Naramowickiej nie będzie możliwości skrętu z ul. Naramowickiej w lewo, w ul. Serbską. 

Dla pieszych i rowerzystów dostępna będzie wschodnia część ul. Naramowickiej (po jezdni, w związku z budową chodników). Dojazd do osiedla Ataner pod numerami 31-47 możliwy będzie ul. Naramowicką zarówno od ul. Serbskiej, jak i od ul. Szelągowskiej i Słowiańskiej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz