Aglomeracja

Aukcja dla Domu Autysty

pędzle i farby  Foto: Andrian Valeanu

Ponad 100 prac zostało zgłoszonych na licytację, z której dochód wesprze budowę Domu Autysty. Będzie to pierwsza w naszym mieście placówka dla dorosłych autystów. Licytacja odbędzie się w CK Zamek w najbliższą sobotę.

Prace na Aukcję dla Domu przekazali tak znani artyści jak Wilhelm Sasnal, Honza Zamojski, Joanna Marcinkowska, Piotr Bosacki, Małgorzata Szymankiewicz, Ryszard Kaja czy Volker Hundertmark. Są także prace profesorów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Marka Januszewskiego, Andrzeja Wielgosza, Andrzeja Leśnika, Marka Haładudy, Piotra C. Kowalskiego i Izabelli Gustowskiej. Łącznie zlicytowanych zostanie 106 prac.

Obrazy ze swoich kolekcji przekazali także Joanna Jaśkowiak oraz Andrzej Białas, Dyrektor Gabinetu Prezydenta Poznania – dodają organizatorzy.

Kilka dni przed aukcją, bo już we wtorek (14.11), w Galerii Profil CK Zamek zostanie otwarta wystawa sztuki współczesnej i designu, podczas której można oglądać obiekty, które zostaną zlicytowane w sobotę. Są to nie tylko obrazy i rzeźby, ale także m.in. wyjątkowe meble i inne przedmioty użytkowe zaprojektowane przez artystów z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Cena wywoławcza wszystkich prac to 100 zł. Katalog można obejrzeć i licytować na odległość można poprzez stronę aukcyjną którą znajdziesz klikając tutaj.

Wystawa sztuki współczesnej i designu zostanie otwarta w Galerii Profil CK Zamek we wtorek (14.11), a oglądać ją będzie można do piątku (17.11) od 12:00 do 20:00, a także w sobotę 18 listopada, a więc w dniu aukcji, od 12:00 do 14:00.

Aukcja dla Domu, czyli wielka charytatywna aukcja sztuki, organizowana przez Fundację Dom Autysty, odbędzie się w Centrum Kultury Zamek w sobotę 18 listopada o godzinie 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Andrian Valeanu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz