K U L T U R A

Audiofeels na koncercie charytatywnym

AudioFeels  Foto: Patryk Foci

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ stał się pretekstem, by zorganizować VII Uniwersytecki Koncert Charytatywny na Rzecz Studentów Niepełnosprawnych UAM. Dużo dobrej muzyki rozbrzmiewającej w szczytnym celu wysłuchać będzie można w Auli UAM w najbliższą niedzielę.

AudioFeels Foto: Patryk Foci

Podczas tegorocznego koncertu charytatywnego chcemy pomóc szczególnie 24-letniej Annie, która jest studentką pedagogiki na Wydziale Studiów Edukacyjnych oraz zarządzania na Wydziale Prawa i Administracji UAM i jest osobą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności – mówią organizatorzy koncertu – Anna choruje m.in. na Przewlekłą Niewydolność Nerek, przeszła dwa przeszczepy nerki.

Wśród chorób współtowarzyszących studentce znajdują się także masywne zwapnienia w obrębie tkanki ścięgna Achillesa, miejscami inkrustujące niemal cały przekrój ścięgna, rozłożone na niemal całej długości ścięgien. Obecnie u Ani wymagany jest zabieg operacyjny ścięgien Achillesa – rekonstrukcja ścięgien Achillesa przeszczepem z własnych ścięgien pobranych z okolicy uda z pobraniem szpiku kostnego w celu wykorzystania komórek macierzystych. Powyższa operacja jest konieczną dla dalszej możliwości poruszania się – chodzenia i normalnego funkcjonowania bez bólu. Wymaga także specjalistycznej rehabilitacji po przeprowadzeniu zabiegu. Leczenie do czasu wykonania operacji polega na bolesnej rehabilitacji zapobiegającej dalszym przykurczom ścięgien i leczeniu przeciwbólowym. Operacja nie jest refundowana przez NFZ. Koszt zabiegu jednej kończyny wynosi 10.000 zł.

To właśnie dla Anny odbędzie się koncert, który składać się będzie z dwóch części. Już pierwsza z nich powinna rozpalić publiczność. Wystąpią w niej pracownicy Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM z Kalisza z instrumentalnym show Ogniste Dialogi na Flet i Gitarę. Na fletach prostych zagra Romuald Szałek, a na gitarze Romuald Erenc.

Po zakończeniu tej części tego charytatywnego wydarzenia, w Auli Lubrańskiego przeprowadzona zostanie aukcja prac plastycznych pracowników i studentów z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

Kolejnym punktem niedzielnego wieczoru będzie występ gwiazdy wieczoru – zespołu Audiofeels, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty Unfinished, która ukazała się zaledwie miesiąc temu.

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się w Auli UAM w niedzielę (4.12) o godzinie 18:00.

Bilety kosztują 50 zł w przedsprzedaży, oraz 55 zł w dniu koncertu. Można je nabyć w CIM, Kasach Auli UAM i na Bilety24.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz