Centrum

Atak na Zemstę zemstą za Marsz Równości?

Czterech młodych mężczyzn zaatakowało gości Kluboksięgarni Zemsta przy ulicy Fredry w Poznaniu. Jej pracownicy twierdzą, że to osoby związane z Młodzieżą Wszechpolską.

Podczas ataku został między innymi rozpylony gaz łzawiący, napastnicy rzucili również krzesłem, co widać na nagraniu z monitoringu. Do tego niepokojącego incydentu doszło w sobotę 23 września około godziny 15:45. Wewnątrz lokalu obecni byli m. in. uczesnicy zakończonego kilka minut wcześniej Marszu Równości.

Policja już ustaliła personalia sprawców, lecz na razie nie postawiła im zarzutów – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Personel kawiarni także zidentyfikował dwóch z napastników. Jeden z nich ma być ich zdaniem członkiem poznańskiej Młodzieży Wszechpolskiej oraz równocześnie właścicielem sklepu z tzw. odzieżą narodową. Drugim z napastników miałby być ich zdaniem jego brat.

Ostatecznie sobotnie wyczyny nacjonalistów nie miały żadnych poważnych konsekwencji – dodaje Federacja Anarchistyczna s. Poznań Kolektyw Zemsta – goście Zemsty już po paru minutach powrócili do jedzenia, picia i rozmów.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz